Історична драма «Щедрик» вийде на Netflix

01 Грудня 2023, 13:40
Фрагмент з фільму «Щедрик» 587
Фрагмент з фільму «Щедрик»

Прем‘єра українсько-польської стрічки «Щедрик», яка розповідає про долі трьох різних за національністю родин, яких об’єднало спільне горе – війна, відбудеться на платформі Netflix 13 грудня.

Про це пише «Нове українське кіно».

За сюжетом історичної драми «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко, на межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього Рейху, так і карального режиму СРСР.

У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам’яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

Українську родину зіграли актори Андрій Мостренко, Яна Корольова та Поліна Громова, німецьку пару — сімейне подружжя акторів Яніна Руденська та Якоб Вальзер. Також у фільмі з’являються відомі польські актори Мирослав Ганішевський та Йоанна Опозда, які втілили сімейство Калиновських, та Томаш Собчак, виконавець ролі Ісаака. Його дружиною в кадрі стала українська акторка Алла Бінєєва.

У фільмі також зіграли актори Володимир Кравчук, Віктор Жданов, Андрій Ісаєнко. В епізоді з’являється співачка Оксана Муха.

Нагадаємо, «Щедрик» вийшов в кінопрокат з 5 січня 2023 року. 

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024