«Я не приїхав сюди, щоб вчити українців документувати війну», – польський режисер Єжи Залєвський у Рівному

30 Листопада 2023, 17:05
Єжи Залєвський РЕПОРТАЖ 776
Єжи Залєвський

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї пройшов майстер-клас польського кінорежисера та продюсера Єжи Залєвського «Документалістика в часи війни».

Подія відбулася 29 листопада за підтримки товариства «W Trosce o Dom Ojczysty» та Незалежної Медіа Профспілки України. Побувала там журналістка Район.Культура.

«Зараз точно не будете спати, бо у нас Єжи Залєвський», –  почав захід директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Польський режисер не вперше в Рівному. У 2014 році він приїздив сюди, щоб створити документальний фільм про Анну Валентинович. Тоді з сином та внуком Матері «Солідарності» чоловік поїхав до її родичів у село Садове на Рівненщині. Легендарна Анна Валентинович українка за походженням і у Польщу була вивезена в дванадцятирічному віці. 

«Анна Валентинович для поляків як Степан Бандера для українців, але виявилося, що вона українка», – зауважив Єжи Залєвський.

Читайте також: Українку, котра змінила долю Польщі, вшановуватимуть у Рівному

Гості майстер-класу мали можливість подивитися фрагменти цієї документальної стрічки, переглянути унікальні кадри звірства російських військ у Бучі та Ірпені, прощання з полеглими у Антополі

«Я не приїхав сюди щоб вчити українців документувати війну… Я тільки можу спостерігати за ходом війни. У цих роботах ви зможете побачити, як я переживаю, що я бачу», – сказав режисер.

Також увазі аудиторії презентували фрагменти історичного фільму «Історія Рою» про польських підпільців, «проклятих солдатів», що боролися проти радянської влади.

«Це ще один простір в українсько-польських відносинах. Ми нічого не знаємо в Польщі про ваш партизанський рух проти радянської влади після війни. Ми не знаємо, що партизани воювали до 1956 року, коли радянський союз вже був на території України. Ви не знаєте, що у нас так само було в Польщі до 1953 року», – пояснює Єжи Залєвський.

Нещодавно відкрили Центр Анни Валентинович, організатори зустрічі наголосили на важливості підтримати цю ініціативу задля збереження та зміцнення українсько-польських відносин.

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024