Студія STELLARIUM, заснована в Луцьку, випустить комп'ютерну гру про Голодомор
Розробники студії STELLARIUM.gaming опублікували перший трейлер з анонсом гри «Голодний Шлях» (Famine Way), яка присвячена 90-тим роковинам Голодомору.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці студії.
«Голодний Шлях» – це історія маленької дівчинки Оленки на Харківщині, яка втратила свою сім'ю під час Голодомору. Єдиною її розрадою стає поранений лелека та надія знайти близьких.
«Це історія про Голод, Відчай, Горе та Надію. Про мертве село на Харківщині. Це історія про реалії Голодомору в Україні 1932-33 років очима маленької Олени та її супутника-лелеки, про дві осиротілі душі, які вирушили шукати Життя та втрачених близьких», – йдеться у дописі.
Читайте також: Розробники з Рівного випустили інді-гру Bosorka про закарпатську відьму та українських міфічних істот
Як повідомляє gamedev.dou.ua, мати та сестра головної героїні померли через штучно створену радянською владою нестачу їжі. А батько з братом зникли безвісти ще раніше.
Лишившись на самоті, героїня приймає рішення покинути рідне село. Оленка сподівається віднайти рідних, які так і не повернулися в Переяснівку. Супроводжувати головну героїню буде лелека. На початку свого шляху дівчина рятує птаха, який стає її супутником.
Ціль в грі — пережити два голодні місяці в період закінчення зими та початку весни. Для цього гравцям знадобиться постійно нишпорити локаціями та шукати ресурси. Це також допоможе відкрити додаткову інформацію та побічні оповіді, які будуть засновані на реальних історіях очевидців або подіях. Детальніше про них розкажуть в інтерактивних титрах до гри, виконаних в документальному стилі.
Основними стовпами Famine Way автори називають візуальну частину та музику. Авторська мальована стилістика створює «особливу атмосферу трагічного часу». А місцями події передаються через дитячі нариси. Щодо музики, то вона, як повідомили в STELLARIUM, компенсує відсутність тексту.
«Основним джерелом саундтреку виступає фольклор — колискові, обрядові пісні та інші поспівки Харківщини. Сопілка Оленки, подарунок від батька, — один з основних елементів звукової сфери та гри в цілому. Її мелодії — це надія Оленки, її смуток, розвага та протидія панічним атакам, під час яких гравець мусить виконати мелодію на сопілці», — розповіли розробники.
Зараз до складу STELLARIUM входять понад 30 осіб. Команда була заснована у грудні 2021 року й планувала створювати короткометражні фільми. Проте після повномасштабного вторгнення студія перекваліфікувалася в геймдев. Famine Way — це другий проєкт колективу, а перший, Great Hopes City, описується як піксельна RPG про Україну 90-х років.
«Ідея реалізації проєкту про Голодомор прийшла досить спонтанно. Влітку 2023 року ми пропрацювали проєкт, його наративну складову, механіки, дослідили історії очевидців, і вже у вересні зібралася нова команда розробників. Тоді ж запустився процес розробки проєкту Famine Way», — поділилися розробники.
Реліз гри запланований на серпень 2024 року.
«Наше завдання показати той жах, який пережив український народ очима малої Оленки. Висвітлити злочинну політику радянської влади», – зазначають розробники.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром