Рівнянка створила авторський пісенний курс про колядки та щедрівки

28 Листопада 2023, 16:37
Фото з фейсбук-сторінки Юлії Миколайчук 440
Фото з фейсбук-сторінки Юлії Миколайчук

Етноспівачка, викладачка традиційного співу, випускниця кафедри фольклору в Рівненському державному гуманітарному університеті та учасниця гурту «Вільце» Юлія Миколайчук з Рівного створила пісенний курс «Колядки і щедрівки».

Про це повідомили на сайті Музею Івана Гончара, де проходитимуть заняття.

«Традиція колядування та щедрування одна з найкраще збережених сьогодні в своєму живому побутуванні. В архівах та друкованих виданнях ми маємо сотні унікальних зразків колядок та щедрівок, що своєю глибиною сягають сотень років, проте для більшості людей відомі лише кілька популярних, які мають досить пізнє походження», – зазначають музейники.

За словами організаторів, авторка курсу має бажання відкрити музичне та поетичне розмаїття давніх різдвяних пісень і через власний виконавський досвід допомогти пізнати багату українську спадщину.

На курсі розповідатимуть про зимові традиції українців, чим відрізняються колядки та щедрівки та для кого співали ці пісні. А також навчатимуть видобувати природний грудний звук, правильно дихати та працювати діафрагмою, співати колядки та щедрівки.

Курс підійде для жінок та чоловіків, які володіють базовими навичками співу. Він складається з 8 занять по 2 години, що проходять двічі на тиждень; заняття охоплює роботу з голосом, вивчення пісень та інформаційні блоки.

Детальнішу інформацію про заняття можна дізнатися за посиланням

Коментар
21/02/2024 Вівторок
20.02.2024