Український скрипаль Богдан Луц став переможцем престижного конкурсу в Парижі

27 Листопада 2023, 18:31
Богдан Луц. Фото: Vere Music Fund 888
Богдан Луц. Фото: Vere Music Fund

Скрипаль зі Львова Богдан Луц став лавреатом першої премії Long-Thibaud International Violin Competition 2023. 

Про це повідомляє Vere Music Fund.

Цей міжнародний конкурс академічних піаністів і скрипалів проводять у Парижі уже 80 років.

«У фіналі конкурсу Богдан виконав скрипковий концерт Сібеліуса. Він прозвучав у присутності двох тисяч глядачів у великому залі University of Paris II у супроводі Orchestra of the Republican Guard під орудою маестро François Boulanger», – йдеться у повідомленні.

Також скрипаль отримав декілька спеціальних призів: премію преси, приз глядацьких симпатій, а також нагороду від музикантів оркестру, який акомпанував фіналістам.

27 листопада переможець конкурсу виступить із концертом у культовому залі Парижа – у Théâtre des Champs-Elysées.

Вдруге в історії (і вдруге за останні п'ять років) першу премію одного з найпрестижніших конкурсів світу виборює український музикант – у 2018 році переможницею Long-Thibaud International Violin Competition стала українська скрипалька Діана Тіщенко.

«Це справжній тріумф не тільки для Богдана (адже це одне найвищих досягнень у житті скрипаля!), але й для України. І ще це тренд, який почався ще минулого року: наші музиканти отримують лауреатство на найбільших світових конкурсах – Cliburn International Piano Competition, Queen Elisabeth Competition, International Jean Sibelius Violin Competition, Maria Canals Competition. Горді за них та горді за нашу країну», – зазначив у коментарі УП.Культура директор Vere Music Fund Павло Пімінов.

Довідково: Богдан Луц народився 2004 року у Львові. Навчався у Київському державному музичному ліцеї імені Миколи Лисенка (клас Ольги Корінець) та у Львівському державному музичному ліцеї імені Соломії Крушельницької (клас Марії Футорської).

Зараз Богдан є студентом International Menuhin Music Academy у Швейцарії (клас професора Олега Каськіва).

Він є лауреатом численних міжнародних конкурсів. Музикант концертував у Швейцарії, Словаччини та Україні. Виступав із Symphony Orchestra of Copenhagen, Odense Symphony Orchestra, Košice Symphony Orchestra (Словаччина), із симфонічним оркестром Львівської Національної філармонії, камерними оркестрами «Львівські віртуози» та «Трембіта», симфонічним оркестром INSO-Lviv, Національним ансамблем солістів «Київська Камерата».

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром