Українська дизайнерка створила весільну сукню з грибів

27 Листопада 2023, 16:11
Сукня Даші Цапенко. Фото: Maria Kytaieva 545
Сукня Даші Цапенко. Фото: Maria Kytaieva

Дизайнерка і дослідниця Даша Цапенко відсвяткувала весілля у сукні, яку виростила сама. Виготовлений із вінтажного лляного мережива та міцелію, модний витвір переосмислює український весільний одяг та ритуали, поєднуючи ручну роботу та традиції з інноваційними біотехнологіями.

Про це пише видання desighboom.

Даша Цапенко працює над сукнею. Фото: Maria Kytaieva

Аналізуючи старовинні й сучасні традиції українського весільного вбрання, Даша обійшла місцеві блошині ринки та ярмарки ремесел, щоб зібрати традиційне мереживо з льону. 

Сукня міцелію проходить унікальний життєвий цикл. На відміну від сучасних весільних суконь, які часто зберігають або продають після використання, це біорозкладане творіння можна закопати в землю. Природний процес розкладання міцелію через спори грибів дозволяє сукні повернутися в природу. 

Дарина поєднала біомасу вирощеного міцелію з фрагменти мережива, утворивши суцільне полотно ажурної структури. 

Сукня має неоднорідну фактуру й колір від молочного до бежево-коричневого залежно від того, наскільки щільно проріс гриб. Необхідна щільність матеріалу залежить від того, коли матеріал виймають з поживного середовища для гриба, щоб він перестав рости.

Сукня Даші Цапенко. Фото: Maria Kytaieva

Цапенко провела особистий «краш-тест» під час весільної церемонії, піддавши сукню впливу морської води та вологого піску, і матеріал виявився міцним і не змінився після впливу природних стихій. 

«Спогади потрібно зберігати в серці, а не в шафі», – стверджує дизайнерка, підтверджуючи цінність свого витвору.

Сукня Даші Цапенко. Фото: Maria Kytaieva

У планах Даші – створення біоательє для вирощування кутюрного одягу на замовлення. Його потенціал варіюється від щільних до делікатних текстур із використанням різноманітних натуральних волокон на основі целюлози, як сирих, так і оброблених.

Переглянути роботи дизайнерки можна на сайті.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024
28.02.2024