Козак Мамай, українські вибійки та графіка Нарбута: показали колекцію автентичних українських символів до річниці шрифту Fixel

23 Листопада 2023, 17:25
Українські символи у шрифті Fixel ФОТО 1141
Українські символи у шрифті Fixel

Компанія MacPaw спільно зі студією АльфаБраво представили й додали у шрифт Fixel колекцію українських автентичних символів. Таке доповнення присвятили річниці шрифту. 

Добірка налічує 18 символів у різних накресленнях та об’єднує сюжети козацької геральдики, народного побутового мистецтва й графіку XX століття. Журналістам Район.Культура розповіли про це у пресслужбі проєкту.

Цим релізом MacPaw і АльфаБраво прагнуть посилити українську ідентичність шрифту та популяризувати використання традиційних символів у сучасному дизайні.

Ще два значних оновлення — у шрифті з’явилися курсив та розширена кирилиця, тож відтепер Fixel підтримує всі відомі абетки, які мають в основі кирилицю. Над оновленнями працювали засновник та артдиректор АльфаБраво Кирило Ткачов, дизайнери Сергій Макаренко і Захар Кривошия.

«Шрифт Fixel став невіддільною частиною бренду й візуальної комунікації MacPaw. Ми пишаємося своїм походженням, і для нас дуже важливо розповідати світу про Україну через якісні українські продукти. Саме таким для нас є Fixel — гнучкий, доступний та багатомовний шрифт, створений командою українських дизайнерів. Попри універсальність шрифту ми прагнемо підкреслити його ідентичність. Саме з цим нам допоможе нова колекція символів, над якою працювала команда АльфаБраво. Ми цінуємо й пишаємося тим, що за цей рік креативна спільнота почала активно використовувати Fixel в Україні та за кордоном. Тому ми продовжуємо вдосконалювати шрифт, додавати нові символи й робити Fixel ще більш доступним і автентичним», — розповідає Олександр Агєєв, Chief Design Officer MacPaw.

Колекція доступна в оновленні шрифту Fixel, який можна безплатно завантажити на сайті.

Про колекцію та пошуки символів

Героями нових символів стали Козак Мамай, Архістратиг Михаїл, Жінка зі снопом, Юрій Змієборець, Лев з гербів XIV-XVI століття, Козак з мушкетом, а також квіти й птахи з українських вибійок та побутових малюнків. Також у колекції представлені елементи графічної спадщини видатних українських графіків — Георгія Нарбута, Василя Кричевського та Ніла Хасевича
 
«Усе почалося з ідеї створення збірки символів, яка б розповідала про Україну. Ми шукали натхнення в геральдиці, вишивці, старих  розписах та іконах, книжкових обкладинках тощо. Наприклад, досліджуючи історичні першодруки, зверталися за консультацією до українських істориків Ігоря Дудника і Наталії Бондар. А щоб знайти символи народного мистецтва та козацької доби, переглядали матеріали з етнографічних експедицій та літературу про українську геральдику. Наша мета — створити якісний глобальний продукт з посиланнями до української культури, а також – знайти баланс між історично важливими символами й тими, які були б актуальними для сучасного дизайну. Тож це була складна і дуже цікава робота», — розповідає Кирило Ткачов, засновник і артдиректор шрифтової студії АльфаБраво

Читайте також: Як у Луцьку навчали уставного письма на фестивалі каліграфії «Простір літер»

За словами Кирила Ткачова, окремо увагу варто було приділити стилістиці, адже не всі символи можуть отримати лаконічну форму, яку можна було б зробити частиною шрифту. Ще однією складністю було те, що символи мали змінювати товщину, залежно від обраного накреслення. Проте мети вдалося досягти: всі символи в колекції доступні в тонкому й широкому варіантах. 
 
Щоб додати відповідний символ у шрифт, потрібно написати одну з латинських літер від А до Q й обрати альтернативну форму символу або знайти потрібне зображення через таблицю символів.

Ще більше оновлень

На річницю релізу шрифт отримав ще два значні оновлення: формат курсиву і розширену кирилицю. Відтепер Fixel містить знаки всіх кириличних абеток світу, зокрема, болгарської, сербської, казахської тощо. Fixel також підтримує старі історичні символи, які вже зникли з сучасних кириличних абеток, але зберігають писемну історію країн, в яких їх використовували.

Про шрифт Fixel 

Fixel — варіативний, універсальний і гуманістичний гротеск, який має розширені латиницю та кирилицю й підтримує понад 40 мов. Шрифт представлений у двох варіантах ширини, Text та Display, і дев’яти опціях насиченості — від Thin до Black. Шрифт легко читається і добре працює з великими обсягами тексту. 
 
Над гарнітурою Fixel працювала команда шрифтових дизайнерів АльфаБраво. З моменту релізу шрифт завантажили понад 30 тисяч разів.

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром