Українці хочуть, аби звучало слово, – поетка Тетяна Власова у Луцьку

21 Листопада 2023, 11:32
Тетяна Власова РЕПОРТАЖ 1131
Тетяна Власова

Тетяна Власова приїхала до рідного міста Луцьк, аби поділитися своєю творчістю, зачитати вірші та поділитися думками про сьогодення.

Поетична зустріч з поеткою, співачкою, лідеркою гурту VLASNA, а також піар-директоркою Одеського міжнародного кінофестивалю відбулася 20 листопада у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва. Метою заходу став збір коштів на подарунки для дітей Небесного Легіону Волині. 

Її вірші «розлітаються» тисячами репостів в соцмережах. Їх кладуть в основу постановок. Під них записують воєнні романси в окопах. Їх зачитують на урочистих церемоніях. Зустрітися із відомою землячкою прийшли студенти, прихильники творчості, знайомі та близькі. Серед них була й кореспондентка Район.Культура.

Розповідаючи про свою книгу «Ефект близькості», яка вийшла в період пандемії, поетка зачитала вірші про сучасну війну, пригадуючи як вона їх писала. 

Аудиторія була зацікавлена почути, як давно вони знайомі зі Сергієм Жаданом, який написав передмову до цієї книги, чи у героїв її віршів є реальні прототипи, що любить читати сама Тетяна Власова та які книги вона б порадила сьогодні.

Читайте також: Власова, Коробчук, Ніколассон: вірші поетів з Луцька увійшли до проєкту «Війна, Любов, Надія»

«Все, що виходить зараз з поезії я читаю. На щастя, дуже багато пишеться. І у Сергія Жадана вийшла збірка «Скрипниківка», і Катерина Калитко, і вірші Ірини Цілик, Юлії Московської, Дмитра Лазуткіна, який зараз воює – мій добрий друг, і Максим Кривцов мені дуже подобається, і Павло Вишебаба», – розповіла Тетяна Власова.

Як пригадує, після повномасштабної війни, певний час нічого писати не могла, як і решта колег по перу. Коли спонтанна лірика хлинула з душі, задумалася про видання нової збірки. Поетка усвідомлює: впізнаючи у віршах себе, українці хочуть, аби звучало слово. 

«У мене є вірш як половина села ховає іншу половину села. Я там не була. Але це було для мене ударом, як і для інших людей, і відповідно, стався цей вірш тоді. У багатьох містах я була, їздила на Донецький напрямок до військових, в Херсон, Миколаїв. А дещо просто відчуваю». 

Тисячі перепостів і хештеги з прізвищем Тетяни спонукають робити кроки в світ літератури й надалі. Найбільш відомим віршем про війну в Україні став, на її думку «Танцюй, моя пташко, просто посеред села». 

Читайте також: Танцюй, пташко: Даша Трегубова читає вірш Тані Власової

«Його читала Даша Трегубова на церемонії вручення премії «Людина року».  Під нього роблять хореографічні постановки, мені днями з Івано-Франківська скинули студенти, як танцювали  під «Пташку». Записують на фронті військові романси. Актор, який знімався у фільмі «Черкаси», він з окопу записав цей вірш», – пригадує поетка.

«У цьому вірші є речі про які розповідає мій брат-захисник: про хлопців, яких вже немає, про тих, хто лишився ніг», – зазначила 17-річна студентка Алла Березна

«Усі вірші, які пов'язані з війною на мені дуже сильно відбилися, бо я з Луганської області. Мені запам’яталася мова віршів, яка близька до буденності, вона звучить дуже близько і просто», – ділиться враженнями Олександр Черепеня.

На зустріч з поетичним словом волинянки прийшла також її мама та класна керівниця, викладачі, педагоги, бібліотекарі, студенти Луцького педагогічного коледжу. Тетяна Власова навчалась на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, працювала кореспонденткою Укрінформу, в пресслужбі президента України, згодом у столиці заснувала комунікаційну агенцію, поширивши діяльність й за кордоном. Її ім'я відоме в Україні, як успішної культурної менеджерки, PR директорки Української кіноакадемії, Одеського міжнародного кінофестивалю та поетеси.

Показником успіху для майстрині слова стали повні зали на поетичних марафонах і перформансах з осені 2022 року. Ця популярність і впізнаваність прийшли настільки швидко, що одразу й не поясниш цей феномен. Співведучим поетичних вечорів Тетяни Власової часто буває режисер Ахтем Сеітаблаєв,  учасниками – відомі українські актори, телеведучі, музиканти, громадські діячі. 

А почалося все з вірша у соцмережах, який до кінця вечора набрав шалену кількість репостів. Поштовхом до творчості в житті Тетяни Власової стали події на Майдані та довгі, кровопролитні роки війни. Згодом оголені емоції болю змінили вірші про життя, любов, людей.   

Вікторія КОМЕНДАНТ

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром