Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став одним з найуспішніших міжнародних релізів незалежної анімації 2023 року

16 Листопада 2023, 19:21
Мавка ВІДЕО 906
Мавка

«Мавка. Лісова пісня» – перший український анімаційний фільм, який вийшов у надширокий світовий кінопрокат. Мультфільм побачили на великих екранах в 148 країнах, а загальні касові збори сягнули позначки в понад 20 мільйонів доларів.

Прокат триває, віднедавна стартували покази в Норвегії, Туреччині, низці країн Латинської Америки та в Словенії. Душа Лісу заговорила 32 мовами, а в Україні до створення «Всесвіту Мавки» долучилося щонайменше 30 національних брендів. 

Про кейс успіху анімаційного мультфільму продюсерка Ірина Костюк та СЕО ліцензійної агенції Nerd (FILM.UA Group) Тетяна Рубан поділилися зі спеціалістами на Cartoon Business 2023 – щорічному профільному заході для учасників європейського анімаційного ринку в межах спеціального запрошення організаторів, презентувавши ролик – мультимовний трейлер «Мавки» – у якому герої говорять різними мовами, а також поділилися планами щодо розширення «Всесвіту Мавки».

Ексклюзивно для гостей форуму Cartoon Business 2023 продюсерка анімаційного мультфільму Ірина Костюк та СЕО ліцензійної агенції Nerd Тетяна Рубан розповіли про нові плани розвитку «Всесвіту Мавки»: так, окрім створення анімаційного мультсеріалу у співпраці з французькою анімаційною студією TeamTo (про який вперше заговорили восени 2023 на Cartoon Forum у Тулузі), у планах – створення анімаційного сиквелу, а також ігрового повнометражного фільму для аудиторії 12+, де Мавка наблизиться до свого автентичного міфологічно-містичного образу. Також Ірина та Тетяна детально розібрали кейс успіху анімаційного фільму.

Ідея втілити одного з найвідоміших персонажів в українській міфології за допомогою універсальної мови анімації, зрозумілої і дітям, і дорослим, народилася ще в 2014 році. Тоді продюсери мультфільму зрозуміли, що українці потребують власних історій, адже зростав попит на контент вітчизняного виробництва – глядачі прагнули побачити на екранах національних героїв. Відтоді розпочався процес пошуку візуального стилю майбутнього анімаційного хіта, робота над адаптацією класичного твору Лесі Українки до сценарію сімейного мультфільму, і, власне, народження мультиплатформенного кросмедійного бренду «Всесвіт Мавки».

Перший концепт проєкту творці представили у 2017 році на Європейському Анімаційному Форумі Cartoon Movie у Бордо (Франція), де також презентували перший b2b тизер, що згодом завірусився в мережі, нині кількість його органічних переглядів на YouTube сягнула позначки в 56 мільйонів. Після цього розпочався великий шлях Мавки до свого глядача. Складний процес виробництва пройшов випробування епідемією COVID-19, а фінальні стадії виробництва завершувались вже з початком повномасштабної війни. Та попри це мультфільм було здано у визначені міжнародними контрактами строки, а зустріч із глядачами відбулася навесні 2023 року, спочатку в Україні, а потім і в 148 країнах всім світом.

В Україні «Мавка» здобула безпрецедентний успіх, встановивши рекорд України серед національних фільмів за касовими зборами та кількістю проданих квитків за часів Незалежності. Також мультфільм став найуспішнішим анімаційним релізом в кінопрокаті України за усі часи, залишивши позаду всі  голлівудські анімаційні хіти від Disney, Pixar, Illumination Entertainment тощо.

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром