Іван і Марта: у прокат вийшов фільм про подружжя шістдесятників

02 Листопада 2023, 14:22
Іван і Марта Дзюби ТРЕЙЛЕР 651
Іван і Марта Дзюби

У прокат вийшов новий фільм Сергія Буковського «Іван і Марта» – про любов і боротьбу подружжя шістдесятників Дзюбів. 

Документальний фільм «Іван і Марта» – це історія стосунків літературознавця, публіциста і шістдесятника Івана Дзюби та його дружини Марти. Про це повідомили на сторінці Української кіноакадемії.
 
Іван Дзюба, родом з Донбасу, усе своє життя присвятив відродженню української культури та самобутності й рішуче виступав проти русифікації. Пережити репресії та не втратити віри Дзюбі допомагала Марта, його надійна опора й кохання усього життя. Саме з її уст ми почуємо історію їх знайомства, любові і спільної боротьби за ідеали, які підривали існування радянського режиму.
 
«Іван і Марта» вийшов в Україні в обмеженому прокаті. Перелік міст та кінотеатрів оновлюватиметься за лінком.
Іван Дзюба – автор програмного тексту «Інтернаціоналізм чи русифікація?», який став маніфестом дисидентського руху. Він був одним з ініціаторів знаменитої акції протесту проти масових арештів українських інтелектуалів на прем’єрі «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова разом із Василем Стусом та В’ячеславом Чорноволом.
 
Стрічка Сергія Буковського проливає світло на те, як формувалось коло талановитих однодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники між Києвом та Львовом і як вони обрали шлях опору режиму, за який багатьом довелось заплатити дорогу ціну.
 
Музику для фільму написав італійський композитор Сандро ді Стефано, представник «нової європейської школи кіномузики», на чиєму рахунку понад 50 світових нагород. Він створив музику до фільму безплатно, висловлюючи підтримку Україні у боротьбі за свободу.
 
Іван Дзюба помер 22 лютого 2022 року, за 2 дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Його рідна Миколаївка на Донеччині тимчасово окупована росіянами.
 

Фільм знято ТОВ «Ай К’ю» за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 473
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром