Жадан і Соловій відреагували на релігійний скандал навколо кліпу «Серце»

21 Жовтня 2023, 12:48
Кадр з кліпу ВІДЕО 1254
Кадр з кліпу

Прем'єра нового відео Сергія Жадана та Христини Соловій, яке вони зняли в одному з львівських храмів, викликало обурення з боку церкви. 

У кліпі на пісню «Серце» є кадр, на якому показані одностатеві стосунки. У зв'язку з цим почалися дискусії й не тільки з боку церкви, а й українців. Музиканти теж відреагували на осуд.

Варто зазначити, що кадри одностатевих стосунків показані не у храмі і не поруч із ним, а у інших локаціях, не дотичних до релігії.

Представники Парафії святого Андрія Української греко-католицької церкви, у церкві якої знімали відео, відразу заявили, що кліп необхідно видалити з мережі, оскільки він «пропагує антихристиянські цінності».

Коментарів від очільника Української греко-католицької церкви не було.

Артисти відреагували не відразу, але зізналися, що передбачали скандал. У програмі «20:23»  20 жовтня вони розповіли, що церква у їхньому відео – це метафора. Ніякого святотатства в роботі вони точно не закладали.

«Кліп знімався в церкві. Але в цьому не було нічого ні антиклерикального, ні провокативного. Церква там як певна метафора. Метафора певного суспільного опінія. І взагалі громадської думки», – пояснив Сергій Жадан.

Христина Соловій підтвердила слова колеги.

«Рано чи пізно я повернусь на святу Галичину і не хочу бути спаленою на публічному багатті. Церква – це метафора і ніякого святотатства в цій роботі не закладено», – додала Соловій.

З гумором відреагував й український ілюстратор Олександр Грехов.

Христина називає пісню «Серце» маніфестом любові до світу, яка проростає з чесності та розуміння його недоліків і вад. Це відверта і зрозуміла історія кохання двох людей, за якою ховаються відданість і сміливість.
«Ця пісня – про сміливих людей, що борються за важливі для себе речі... пам’ятайте, що поруч із любов’ю ніколи не може стояти каяття», – каже Соловій про композицію. 
Слова до пісні написав Сергій Жадан, Христина Соловій написала музику. Переглядаючи коментарі у соцмережах митців, все ж більшість прихильників зрозуміли метафору авторів і пісня, і кліп їм сподобались. Оскільки відео досі – на каналі «Жадан і Собаки», очевидно, що музиканти не видалятимуть відео. 
Коментар
24/02/2024 Субота
24.02.2024
23.02.2024
19:16
КОЛОНКА Чорний квадрат 482
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром