Старе і нове: про що розповідає основна експозиція Львівського тижня скульптури

30 Вересня 2023, 19:53
Скульптура основної експозиції Львівського тижня скульптури РЕПОРТАЖ 862
Скульптура основної експозиції Львівського тижня скульптури

Тиждень скульптури у Львові – це найбільша скульптурна подія країни. Твори українських митців експонують на понад десяти виставкових просторах, де презентують понад 300 скульптур, об'єктів та інсталяцій, включно з великими парковими та вуличними скульптурними проєктами.

Цьогоріч захід організовують вдруге, головним ідейником проєкту є український музикант і артменеджер Павло Гудімов. Стартував Тиждень скульптури 20 вересня і триватиме до 10 жовтня. Оглянула основну експозицію й журналістка Район.Культура.

Центральна виставка має промовисту назву «Старе і нове» та експонується у Львівському палаці мистецтв. Роботи більше сотні авторів презентовані на трьох поверхах найбільшого виставкового простору Львова.

Читайте також: Тримає і штовхає театр: у Львові встановили скульптуру велетня від італійського митця як відгук на агресію Росії

До проєкту долучилось багато музеїв, скульпторів, художників та партнерів, серед яких зокрема і Музей сучасного українського мистецтва Корсаків з Луцька.

Десятки скульптур різного віку та форми, тематики та стилю, представлені й висвітлені організаторами у просторих залах Львівського палацу мистецтв. 

Їх поділили на кілька блоків за основною тезою-темою, щоб краще організувати простір для глядача, і наповнили новими сенсами.  

Куратор проєкту Павло Гудімов поділився, що їх команда мала за мету створити концепцію, актуальну в сьогоденні, та показати не звичне протиставлення старого і нового, а натомість їх симбіоз, взаємодію.

«Це простий, але фундаментальний мистецький діалог. Ми озираємось на минуле, бо воно формує. Ми прагнемо нового, бо воно гостре і дзеркальне. В мистецтві сучасному бачимо своє життя, це вражає», – зауважив Павло Гудімов. 

Це прагнення відобразилось у ретельному підборі витворів мистецтва та авторів для створення експозиції. Так, серед всієї представленої скульптури можна зустріти твори, присвячені як релігійній тематиці – канонам, міфології і філософії, так і бодіпозитиву – дії (як прояву заклику від митця) і гармонії між людиною та природою.

Читайте також: Де у Львові взялися хунвейбіни?

Також присутня й стилістична різноманітність художніх творів. Метал, дерево, кераміка і гіпс переплітаються у єдину композицію, наповнену всіма одвічними сенсами. А зіставлення старих і нових технік надає цій картині ще більше колориту.

Музей Корсаків презентував зі свого фонду скульптури Олекси Фурдіяка, Валерія Басанця, Петра Малишка, а також Петра Антипа,  митця з Горлівки, який нині у стінах луцького музею створює найбільшу картину у світі «Космогонія». Їхні мистецькі роботи вдало доповнюють концепцію проєкту.

Читайте також: Увійде в історію мистецтва: як художник Петро Антип створює у Луцьку найбільшу картину світу

«Більшість сучасних творів, які ми побачимо на головному проєкті «Старе і нове» саме такі. Вільні, різні та промовисті. За кожним стоїть історія, ідея, особистість скульптора та пошук форми. Наскільки кожен твір можна назвати безкомпромісним і вільним – вирішувати вам. Приємного перегляду. Повертайтесь в простір виставки, щоб зануритись ще і ще», – закликав Павло Гудімов.

Коментарі
01 Жовтня 2023, 11:11
Молодець, Юлія! Пишаюся тобою! Цікавих тем, яскравих героїв у твоїй роботі!
Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023
30.11.2023