Національний художній музей України відновлює свою роботу

26 Вересня 2023, 16:04
Національний художній музей України 835
Національний художній музей України

Національний художній музей України відчиняє свої двері для відвідувачів після довгої перерви – розпочинає роботу триденна подія, яка поєднує кінопокази, виставку та обговорення.

Відкриття музею відбудеться 28 вересня. Про це повідомили на сторінці установи в фейсбуці. 

Протягом трьох днів, зокрема 28–30 вересня 2023, у NAMU відбуватиметься ексклюзивний кінопоказ фільму «Сад богів», який супроводжуватиметься виставкою та розмовами з митцями й науковцями. На виставці покажуть унікальні архівні матеріали й фотографії Івана Мясоєдова, цифровий архів робіт із колекції NAMU, а також дві живописні роботи Всеволода Максимовича – «Цар-дівиця» з експозиції музею та «Лицар у лісі», що досі дуже рідко експонувався. Невдовзі ці два твори поїдуть до Відня на міжнародну виставку, присвячену українському стилю. 

Виставка відкрита для відвідування 28–30 вересня з 12:00 до 17:00. Вартість відвідування лише виставки — 50 гривень. Вартість відвідування подій — 100 гривень. У вартість квитка входить відвідування виставки, кінопоказу та обговорення. Щоб зареєструватися на подію, потрібно перейти за посиланням.

З технічних причин у музеї тимчасово недоступна оплата картою. Наразі розрахунок можливий готівкою або ж переказом на картку. 

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі, центральні сходи зі скульптурами левів досі на ремонті. 

Довідково: в основному фонді Національного художнього музею України – понад 40 тисяч експонатів, включаючи твори українського живопису, скульптури та графіки, створені з часів Київської Русі і до нашого часу. У музеї зберігається одна з найкращих в Україні збірка іконопису. 

У 2020 музей зачинили для відвідувачів через обвал портика. Тодішній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що кошти на ремонт має виділити український уряд в межах програми «Велика реставрація». За оцінками, лише на ремонт приміщення потрібно було 68 мільйонів гривень. 

Ремонтні роботи досі тривають. Замінили дах музею й відреставрували фасад. 

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром