Конкурс на посаду директора Волинської філармонії: як пройшов і хто очолить установу

26 Вересня 2023, 09:01
Переможець конкурсу на посаду директора Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко 1555
Переможець конкурсу на посаду директора Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко

У Луцьку завершився конкурс на посаду директора Волинської обласної філармонії. За посаду змагалися троє кандидатів.

Серед них чинний керівник установи Сергій Єфіменко, директорка центру культури «Княгининок» Вікторія Мельничук та колишня артистка Волинського народного хору Тетяна Климець

Конкурсна комісія засідала 21 вересня у Волинській обласній державній адміністрації. Дивилася трансляцію журналістка Район.Культура.

У межах засідання кандидати на посаду проходили співбесіду та презентували програми розвитку Волинської обласної філармонії відповідно до вимог на один і на пять років.

Члени конкурсної комісії

Першим свою програму представив виконувач обов’язків Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко, який очолює заклад з 1997 року.

«Уся моя попередня і наступна п’ятирічна діяльність буде направлена на ствердження статусу філармонії як академічної установи, а не великого Будинку культури й ліквідацію цього дисбалансу між Україною та європейськими музичними стандартами в галузі музичного мистецтва», – зазначив кандидат.

У планах Сергія Єфіменка: оновити адміністративну команду, ввести посаду піар-менеджера і маркетолога, розробити інноваційні філармонійні продукти, як-от проєкт для дітей шкільного віку «Філармонія у школі» та новий музичний фестиваль «Різдво з органом».

Також чинний керівник пропонує вдосконалити концертно-гастрольну діяльність та розширити джерела позабюджетного фінансування – наповнювати спецфонд шляхом підвищення якості платних послуг та залучати грантове фінансування.

Серед обіцянок кандидата – завершити створення мистецького дворика, який наразі готовий наполовину. Затримку Сергій Єфіменко пояснив складнощами із проведення тендерів, адже, за його словами, не було компаній, які погоджувалися брати в них участь.

Серед пунктів п’ятирічної стратегії розвитку від Сергія Єфіменка:

  • Співпраця з новоствореними ОТГ;
  • Співпраця з туристичними кластерами і санаторно-туристичними закладами, зокрема підписати угоди про співпрацю з санаторно-курортними комплексами Волині «Лісова пісня» і «Пролісок»;
  • Заснування нового музичного фестивалю «Музика Старого Луцька».

Окрему увагу кандидат звернув увагу на відсутність у філармонії власного концертного залу та назвав пріоритетом його побудову. За словами Сергія Єфіменка, він чекає на закінчення війни, адже переконаний, що у звичних умовах філармонія здатна за рахунок власних коштів почати побудову концертного залу.

Як повідомляє видання «Сила правди» у 2021 році Сергія Єфіменка судили за нарахування і виплату 65 тисяч гривень премії своїй дружині Оксані Єфіменко. Тоді депутати облради звільнили його з посади, залишивши виконувачем обов’язків директора до призначення нового. Однак представники конкурсної комісії не звернули увагу на те, що кандидата притягували до відповідальності за корупцію.

Тетяна Климець

Другою презентувала власну програму розвитку Волинської обласної філармонії колишня артистка Волинського народного хору Тетяна Климець, яка пропрацювала в установі 23 роки та була звільнена за завершенням контракту.

Серед першочергових кроків на посаді Тетяна Климець запропонувала:

  • Оптимізувати штатний розпис, переглянути контракти та посади з урахуванням корисної дії окремих працівників;
  • Ввести посаду спеціаліста з маркетингу та реклами з обовязковим знанням іноземних мов.
  • Перерозподілити повноваження музичних лекторіїв.

За словами кандидатки, прозора бухгалтерія та систематична звітність є важливою складовою в розподіленні доплат та премій працівникам. Тетяна Климець звернула увагу на те, що преміювання працівників у філармонії відбувається непрозоро.

Також колишня хористка заявила, що філармонія систематизовано не допомагає своїм працівникам, які пішли захищати Україну на фронті. Тож серед пропозицій кандидатки – проведення благодійних концертів, кошти з яких підуть на допомогу військовим.

Пані Тетяна планує провести аудит майна та фінансової діяльності установи.

«Я знаю, що є така правдива інформація, що перевірка проводилася ще до війни, до початку повномасштабного вторгнення. Я просто хотіла, щоб ця перевірка була висвітлена в засобах масової інформації і наполягаю на цьому», – сказала кандидатка.

Серед інших ідей: створення продюсерського центру на базі філармонії, а також вокально-хореографічної студії на базі Волинського академічного народного хору та міжнародні гастролі колективу.

«Де взяти кошти? Коштів нам ніхто не дасть, тому що їх в країні нема. Якщо ми сьогодні не навчимося їх заробляти самі, то філармонія просто не буде працювати. Зараз є такі потужні скажімо грантові проєкти, які пропонують умови написання цих грантів: як їх розписати, що потрібно робити і як їх подати. І ця інформація є суттєвою і знайома особисто з такими людьми, які отримали такі гранти», – зауважила пані Тетяна у блоці щодо залучення фінансування.

На виступ Тетяни Климець у своїх соцмережах відреагував директор Волинського народного хору Олександр Стадник.

«Ця людина протягом останніх чотирьох років, під безпосереднім керівництвом та кураторством такої собі, дещо екзальтованої особи, «Наталии Лысенко», яка позиціонує себе як «всеволинське рішало» і в якої, за її словами, «все схвачено» і в Обласній раді і в Адміністрації області, та при допомозі і підтримці скандально відомого на Волині «журналіста-совкодр*чера» і українофоба Ігоря Левчука (останній правда після 24-го лютого 2022 року швиденько «злиняв» за кордон) займається відвертим та агресивним шельмуванням Волинського народного хору, його керівництва та керівництва Волинської обласної філармонії у соц. мережах та в листах у всілякі організації та органи влади, починаючи від Управління культури і закінчуючи Прокуратурою, Міністерством культури та Адміністрацією Президента», – йдеться у дописі.

На запитання щодо зв’язків з Ігорем Левчуком на засіданні комісії Тетяна Клименко відповіла, що знайома з ним, однак він ніяк не просував її матеріали, а якщо і робив це, то лише з власної ініціативи.

Вікторія Мельничук

Третьою презентувала свою програму розвитку установи директорка центру культури «Княгининок» Вікторія Мельничук, яка підкреслила, що у її підпорядкуванні знаходяться 14 клубів сільської місцевості, якими вона вдало керує.

На посаді очільниці Волинської філармонії пані Вікторія планує:

  • Використовувати позабюджетні кошти шляхом проєктної та грантової діяльності;
  • Створити студію з підготовки акторських кадрів Волинського державного академічного хору, адже відділи народнопісенної творчості в області вже майже не функціонують;
  • Створити театр фольклору;
  • Працювати з малими формами і жанрами народної творчості. Зокрема створити Ансамбль народних інструментів.

Також Вікторія Мельничук визначила пріоритетними відновлення діяльності камерного оркестру «Кантабіле», створення симфонічного оркестру та побудову нового концертного залу філармонії.

Кандидатка звернула увагу на поганий стан наявної інфраструктури, тож запланувала облаштувати санітарні кімнати, душові для артистів балету, облаштувати паркувальні місця тощо.

Серед джерел фінансування пані Вікторія виділила співпрацю зі спонсорами, благодійниками та меценатами.

До складу конкурсної комісії увійшли колишній очільник Волинського академічного обласного музично-драматичного театру Анатолій Глива та його головний режисер Михайло Ілляшенко, директор Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОДА Олександр Хвіщук, народний депутат України 5 і 6-го скликань Володимир Карпук, заступниця начальника відділу управління об’єктами спільної власності територіальних громад Тетяна Скулинець, заслужені діячі мистецтв Віктор Тиможинський і Данило Поштарук, керівник обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки Віктор Шиманський, а також заступник директора Департаменту, начальник управління культури Валерій Дмитрук, якого обрали головою комісії.

За результатами засідання п’ять голосів здобув Сергій Єфіменко. За Вікторію Мельничук проголосувало троє осіб, а Тетяну Климець не підтримав жоден із членів комісії. Ще один член комісії утримався від голосування.

Матеріали засідання передадуть на розгляд профільних комісій в обласній раді, які мають затвердити кандидатуру переможця. Якщо депутати підтримають Сергія Єфіменка, він очолюватиме філармонію наступні п’ять років.

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023
30.11.2023