«Шахрайки»: Волинський драмтеатр відкрив театральний сезон новою виставою

25 Вересня 2023, 18:25
Вистава «Шахрайки». Фото Віталія Віжанського 963
Вистава «Шахрайки». Фото Віталія Віжанського

На сцені Волинського облмуздрамтеатру показали прем'єру вистави «Шахрайки». Комедія стала відкриттям 84-го театрального сезону. П’єсу драматургині Наталії Уварової поставила заслужена артистка України, режисерка-постановниця Світлана Органіста.

«Вистава бурхлива і п’янка, сповнена іскрометних, кумедних, відвертих та романтичних моментів! Вона додасть митей, яких так не вистачає зараз нам усім – веселих, світлих і безтурботних. Аби відпочити душею та акумулювати наші сили для боротьби і Перемоги!», – написала про постановку у своїх соцмережах Світлана Органіста. 

Журналістка Район.Культура поспілкувалася з театральною командою, аби дізнатися, про що вистава, якою відкрили новий театральний сезон у Волинському драмтеатрі.

Шахрайки
Юля (Валерія Кірілкіна), Софія МакДі (Лариса Пивачук), Оля (Ольга Шульга). Фото Віталія Віжанського

Світом керують гроші

Перед глядачами постає життя двох подруг – Олі та Юлі. Головну роль можемо виокремити і фінансовій скруті, адже якби з нею не зіткнулися головні героїні, усієї авантюри і не було б. 

Обидвоє втрачають роботу й не можуть оплатити житло господині квартири Марії Петрівні. Справу погіршує і те, що господиня конфіскує їх паспорти й дівчата потрапляють у безвихідну ситуацію. 

Шахрайки
Марія Петрівна (Тетяна Холковська). Фото Віталія Віжанського

Але, на очі потрапляє оголошення з інтернету: американська мільйонерка віддасть двісті тисяч доларів тій лесбійській парі з України, яка їй найбільше сподобається. 

Лесбійська пара це не про Олю та Юлю, але гроші конче потрібні. Тому дівчата пишуть листа й надсилають фото Софії МакДі, сподіваючись на перемогу. Дівчата й не здогадується, що мільйонерка приїде до них на гостини, аби пожити з майбутніми спадкоємицями її спадку. 

Шахрайки
Вистава «Шахрайки». Фото Віталія Віжанського

Товаришки змушені продовжити свою авантюру й грати закоханих, заплутуючи у свою аферу усіх навколо. 

Знайти компроміс з персонажем

Роль головних шахрайок дісталася Дарині Гребенко та Ользі Шульзі (героїня Оля), а також Анастасії Бортнік та Валерії Кірілкіній (героїня Юля-Жулька). Для того, щоб «увійти» у своїх персонажок актрисам довелося піти на зміни. 

Шахрайки
Оля (Дарина Гребенко) та Юля (Анастасія Бортнік. Фото Віталія Віжанського

Дарина Гребенко зізнається: жодна з героїнь повністю не відображає її характер. 

«З самого початку я була впевнена, що Оля – це зовсім не я. Якщо чесно, у мене характер і стиль – це зібраний образ Олі та Жульки. Однак кожного персонажа треба так чи інакше зробити «своїм», зрозуміти його – саме тому довелося шукати наші з Олею «точки дотику»», – пояснює Дарина Гребенко.

Шахрайки
Ендрю (Сергій Єрмакович) та Оля. Фото Віталія Віжанського

Для того, щоб стати ближче зі своєю героїнею, актриса надала своєму персонажу і власних рис. А саме зацікавленість астрологією та східними філософіями (акторка навіть помістила над ліжком персонажки зображення Крішни), віра в обов'язковість наслідувати певні моделі поведінки. 

«Я, так само, як і Оля, не могла б змиритися з нечесно заробленими грошима і весь час відчувала б муки совісті, якби була втягнута в подібну аферу. І, нарешті, як і Оля, я схильна романтизувати людей та стосунки – тому тим болючіше закарбовуються потім розчарування», – поділилася актриса.

Шахрайки
Юля, Ендрю, Марія Петрівна (Лариса Зеленова). Фото Віталія Віжанського

Її колегам Анастасії Бортнік та Валерії Кірілкіній також довелося йти на компроміс зі своїм персонажем. Зокрема, за п’єсою, героїня Юля має станцювати відвертий танець й в білизні перед глядачами. Проте, як розповіла Анастасія, ця сцена не найскладніше, що може очікувати акторку. 

«Напевно найскладнішим для мене було саме перевтілитися в образ такої грубоватої пацанки. Ця поведінка не характерна для мене. Потрібно було говорити нищим тембром, ніж у мене він є насправді та й змінити манеру спілкування», – розповіла Анастасія Бортнік. 

Шахрайки.
Вистава. Фото Віталія Віжанського

Жулька використовує молодіжний сленг і жаргонізми, не соромиться використовувати лайку, відверта у висловлюваннях і подеколи зверхня. Проте, актриса пояснює: варто тільки зрозуміти логіку дій своєї героїні й перебувати в тих обставинах, які пропонує п’єса, тоді усі вчинки персонажки видаються логічними. І відверті сцени, і грубість, і інші різнобіжності в поглядах. Адже усе це прояв характеру персонажа. 

«В кожній роботі ми повинні боротися зі своїми певними страхами, комплесами, пропрацьовувати їх й не боятися спробувати щось нове. Не боятися бути десь некрасивою, або смішною. Тільки тоді можна вважати, що цей образ вдасться», – додає Анастасія Бортнік.

Шахрайки
Іван-Джонік (Микола Семенюк) та Юля-Жулька. Фото Віталія Віжанського

Вистава –  комедійна.

«Чимало жартів додала режисер Світлана Органіста, але і всі артисти у обох складах вносили щось своє. Майже усі придумки ми зберігали для обох складів, бо якщо це класно і корисно для вистави – має значення, хто саме це придумав: усі творчі надбання належать команді», – зазначила Дарина Гребенко.

Фото Віталія Віжанського

Коментар
02/12/2023 Субота
02.12.2023
01.12.2023
30.11.2023