Невипадкова Олика та замок Радзивіллів: «свіжа» історія Файного подкасту

13 Вересня 2023, 17:58
Олицький замок 681
Олицький замок

Олицький замок розташований близько біля Луцька та знаходиться у мальовничій місцевості – на території національного природного парку «Цуманська пуща». Мури фортеці зберігають спогади про XVI століття. Донедавна тут була психлікарня, що вплинуло на стан збереженості замку. Та зараз будівля зупинилася на шляху реставрації.

Про цю пам’ятку більше розказують у черговому випуску Файного подкасту замками Волині, гідом якого стала журналістка, історикиня та генеалогиня Тетяна Яцечко-Блаженко. Про це журналістам Район.Культура розповіли творці подкасту.

«Олика була вибрана невипадково. Це – досить мальовнича місцевість і, крім того, знаходиться на перетині торгових шляхів та поруч біля великих міст», – зазначає Тетяна.

Перша згадка про Олику відноситься до XII століття та належала луцькому старості. А уже у XVI столітті переходить у власність до князів Радзивіллів. Засновником вважають Миколу «Чорного». Будівництво замку він розпочав у 1564 році.

Замок впродовж століть не раз руйнувався та навіть був перебудований у палац, втім функції оборонної споруди у ньому залишилися.

«Найцінніше – це те, що замок зберігся до наших часів. А друге – у Волинському краєзнавчому музеї та Художньому на території Луцького замку є виставки, колекція картин. На них зображені представники родини Радзивіллів, можемо побачити, як  вони виглядали, яким був побут. Це дуже цінне джерело, яке вдалося зберегти після Другої світової війни», – говорить історикиня.

Більше про Олицький замок можна почути у подкасті, де ви дізнаєтеся про:

– історичні передумови зведення замку саме в Олиці;

– цікаві інтер'єри споруди;

– культ мисливства і шанування котів;

– чи врятувало замок те, що довгий час у його стінах розташовувалася психлікарня;

– родину Радзивілів, які активно опікуються замком;

– інші цікаві локації Олики та подієвий туризм.

Подкаст доступний на різних платформах: Spotify, Applepodcasts, Soundcloud, GooglePodcast. 

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється ГО Волинська фундація за підтримки Українського культурного фонду.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром