На Amazon з’явилися книжки про Вікторію Амеліну, які не згадують про війну в Україні

07 Вересня 2023, 12:18
Амазон 512
Амазон

На Amazon почали з’являтися книжки з біографією письменниці Вікторії Амеліної, написані штучним інтелектом та видані самвидавом.

Книжки не промарковані міжнародним стандартним книжковим номером (ISBN). Їм присвоєний лише стандартний ідентифікаційний номер Amazon (ASIN), релевантний тільки в межах сайту. Про це пише Читомо.

Одна з книжок має назву «The mysterious death of Victoria Amelina, famous Ukrainian novelist» («Містична смерть Вікторії Амеліної, відомої української письменниці»). Книжка, підписана іменем Ґрейс Філліпс, коштує 10.99 доларів.

Вікторія померла через важке поранення, отримане внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська. Натомість в описі книжки смерть авторки називають загадковою та оповитою таємницею.

Читайте також: «Нас мають пам'ятати красивими»: спогади про вбиту росіянами Вікторію Амеліну

В анотації немає жодної згадки й про війну. 

«Ми вивчаємо соціально-політичний клімат України — країни, яка бореться за свою ідентичність, прагне до незалежності та переживає як внутрішні, так і зовнішні конфлікти», — йдеться в описі.

Ще одна книжка про Вікторію, підписана іменем Джека Філліпса, має назву «Biography of Victoria Amelina: the Ukrainian novelist that was killed in Russian Attack» («Біографія Вікторії Амеліної: української письменниці, яка була вбита під час російської атаки»). Коштує екземпляр 12.99 доларів.

В описі зазначено, що ця книжка покликана стати джерелом натхнення, «щоб заохотити людей, які хочуть змінити своє життя та позитивно вплинути на світ». Зазначимо, що прізвище письменниці в анотації написане з помилкою.

Як відомо, Amazon вже не вперше фігурує в інцидентах, пов’язаних зі штучним інтелектом, адже правила сайту фактично дозволяють продавати такі тексти.

Коментар
03/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023
01.12.2023