Від Полісся до Покуття: рівняни показали у Коломиї міжрегіональну виставку та весільний обряд

04 Вересня 2023, 14:38
Учасники міжрегіональної події «Рівне-Коломия» 433
Учасники міжрегіональної події «Рівне-Коломия»

Рівняни взяли участь у міжрегіональній події «Рівне-Коломия», де поділилися досвідом щодо популяризації культурної спадщини, представили міжрегіональну виставку «Обрядовість України: від Рівненщини до Волині» та представили традиційний весільний обряд. 

Подія пройшла 3 вересня у артгалереї «Зодіак» у місті Коломия. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненського обласного центру народної творчості.

«Дійство, якого не виділа ні Коломия, ні Рівненщина. Сьогодні відбулася синергія двох вельми колоритних і багатих на культурні цінності та традиції регіонів України», – йдеться у дописі.

«Сплетіння Культур: Конференція у Рамках Міжрегіональної Виставки Української Обрядовості» об'єднала експертів, дослідників та любителів культурної спадщини для обміну знаннями, досвідом та інсайтами щодо традиційної обрядовості Рівненщини та Коломийщини.

«Наша культура відрізняє нас поміж інших культур своєю самобутністю. Вельми вдячна Вам за таке вдале створення нової рівненсько-коломийської родини. Дякую, що вмієте берегти та популяризувати наші цінності...», – подякувала заступниця начальника управління культури і туризму Коломийської міської ради Мар'яна Кодіна.

Весільну атрибутику Рівненщини та південних районів Волині представили на міжрегіональній виставці «Обрядовість України: Від Рівненщини до Волині». Експозицію доповнили репродукції старовинних весільних фото з Рівненського Полісся.

«Наші традиції, наші цінності нетлінні попри все, і всупереч усьому. Наша культура унікальна, самобутня і відрізняється поміж решти. Я хочу Вам розповісти яке ж то наше Полісся цікаве в контексті своєї спадщини, ми бережемо та шануємо те, що залишили нам пращури», – зазначила директорка Рівненського обласного центру народної творчості Ірина Рачковська-Баковецька.

Етнічну моду через призму традиційних елементів та сучасного дизайну коломийці демонстрували у колекціях Михайла Вінтонюка та Мирослави Воротняк.

«Наостанок обидва регіони представили свої обряди весілля. Атмосфера була вражаюча, а про колоритність годі й казати – до мурах: після автентичного, традиційного весілля Рівненщини на нас чекало видовищне покутське весіллє», – зазначили у Центрі народної творчості.

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром