У Музеї Корсаків «ожила» найбільша картина у світі

28 Серпня 2023, 17:56
«Космогонія» 1232
«Космогонія»

Відвідувачі Музею сучасного мистецтва Корсаків у Луцьку можуть за допомогою свого телефону застосувати доповнену реальність і побачити, як «оживає» найбільша картина у світі – «Космогонія».

Про це журналістам Район.Культура повідомили у музеї.

«Ще п'ять років тому, щойно Музей сучасного українського мистецтва Корсаків відкрився, для деяких експонатів ми зробили доповнену реальність, аби збагатити емоційний досвід наших відвідувачів. «Космогонія» площею 2000 квадратних метрів, яку створює художник Петро Антип, не стала винятком», – кажуть музейники.

Як зазначив куратор проєкту Віктор Корсак у своїх соцмережах, відомо, що проєкт «Космогонія» представлятиме синергію різних видів мистецтва: живопису, графіки, скульптури, фото- та відеоарту, музики та перформансу, доповненої та віртуальної реальності. 

«Це унікальний український варіант мистецтва майбутнього, якому немає аналогів на планеті. Вже сьогодні, споглядаючи живопис, можна насолоджуватися доповненою реальністю, яка дозволяє зануритися в атмосферу «Великого вибуху», – йдеться у дописі.

Також куратор нагадав, що за своєю суттю «Космогонія» – це картина від українців для всього світу про весь світ, оскільки в сюжеті лежить історія створення Всесвіту від великого вибуху та розвитку цивілізації до наших днів і про майбутнє. Назва проєкту «Космогонія» походить від грецького слова «народження». Це розмова з глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого це все».

Художник «Космогонії» – видатний український митець Петро Антип, який почав працювати над картиною з листопада 2022 року. Це мистецьке дійство триватиме понад 3000 годин 18 місяців поспіль і стане найбільшим у світі перформансом.

Полотно складатиметься з понад 600 фрагментів, кожен з яких є окремим арт-об'єктом, та розподілятиметься на кілька тематичних частин: «Початок», «Створення землі», «Створення природи», «Створення людини», «Створення суспільства», «Створення культури», «Створення ноосфери» та «Майбутнє». Кожна частина містить різні міфи, легенди, наукові теорії, символи, знаки та написи різних націй та народів.

«Унікальністю даного проєкту є те, що реальний виробничий процес є невід'ємною частиною арт-проєкту «Космогонія». Це, з одного боку, разом із масштабним живописом, відеоартом, інсталяціями, скульптурою, доповненою та віртуальною реальністю, сприятиме виникненню рефлексії на такі вічні проблеми, наштовхуватиме на певні ідеї, генеруватиме інсайти та пробуджуватиме творчий дух. З іншого боку, ми пробуємо подискутувати із Гегелем про «безцільну доцільність». Адже досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна спостерігати) набуває естетичного змісту», – написав Віктор Корсак.

Читайте також: Увійде в історію мистецтва: як художник Петро Антип створює у Луцьку найбільшу картину світу

Аби «оживити» картину, вам потрібно:

  • Завантажити безкоштовний додаток Artvive.
  • Надати доступ додаткові до вашої камери.
  • Відкрити додаток і навести камеру на «Космогонію».
У музеї зазначають, що ця доповнена реальність – лише початок і обіцяють надалі знайомити з новими діджитал-можливостями.
Коментар
05/12/2024 Четвер
05.12.2024
04.12.2024
03.12.2024