У Файному подкасті розповіли про найкращі сценарії реставрації Клеванського замку

24 Серпня 2023, 15:27
Клеванський замок 367
Клеванський замок

Клеванський замок міг би приваблювати ще більше туристів, але маєток князів Чорторийських без офіційного опікуна наразі лиш стоїть пусткою та руйнується.

Про це говорили у Файному подкасті з Миколою Бендюком. Він – мистецтвознавець, краєзнавець, історик, колекціонер, автор численних наукових праць, керівник арткластера Острозької Академії, реставратор ікон, художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника Острога.

«Клеванський замок – напівзруйнований. Насправді, не так давно він почав руйнуватися. Частина, яку збудували князі Чорторийські лишилася до нашого часу. Поруйнована, десь даху нема, але стіни збереглися у тому вигляді, у якому збудував відомий рід на середину XVII століття. Одна з частин замку була оточена дерев’яним частоколом. Він не зберігся», – розповідає експерт.

Микола Бендюк підкреслює, що ніхто не хоче брати на себе відповідальність. Мова про те, щоби взяти пам’ятку на баланс та почати її відновлювати. То про стан пам'ятки зараз і найкращі сценарії для її реставрації – слухайте у Файному подкасті.

Також можна почути про історичні передумови появи замку саме на цій території та дізнатися любовні легенди-таємниці мурів Клеванського замку. 

Файний подкаст замками Волині – проєкт, що втілюється громадською організацією «Волинська фундація» за підтримки Українського культурного фонду.

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром