На відкритті Одеського кінофестивалю відбувся показ фільму волинського режисера Олеся Саніна «Довбуш»

20 Серпня 2023, 13:23
Кадр з фільму «Довбуш» 616
Кадр з фільму «Довбуш»

У Чернівцях у перший день Одеського міжнародного кінофестивалю відбувся передпрем’єрний показ українського історичного фільму «Довбуш» режисера Олеся Саніна.

Про це повідомляє Укрінформ.

Картина стала фільмом відкриття фестивалю. Одразу після перегляду стрічки глядачі влаштували десятихвилинні овації творчій групі «Довбуша» на чолі із режисером Олесем Саніним.

Фото Віталія Олійника

Як розповів сам режисер, саме 19 серпня 2018 року відбувся перший знімальний день цього фільму. А через п'ять років його вперше показали на кінофестивалі.

«Це не перший показ фільму глядачам. Кілька днів тому ми презентували наше кіно «Довбуш» бійцям 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Фактично це було неподалік лінії фронту. Але зараз це великий фестивальний показ і зовсім інша публіка», – зазначив Санін.

Фото Віталія Олійника

Читайте також: Лучан кличуть на допремʼєрний показ пригодницько-історичного фільму «Довбуш»

За його словами, із початком повномасштабного російського вторгнення багато подій у картині набули нової актуальності. Зокрема, багато глядачок зможуть побачити в історії Марічки й Олекси свої історії кохання, історію того, що ти мусиш відпустити на війну коханого. Бо він іде виборювати вашу спільну свободу.

Фото Віталія Олійника

Історичний пригодницький фільм «Довбуш» вийде у широкий прокат 24 серпня, на День Незалежності України. Одночасно із Україною картина стартує в кінотеатрах семи країн – це країни Балтії, Чехія, Словаччина, Німеччина, Корея та Ізраїль. Фільм демонструватимуть національними мовами цих країн. Також домовляються про окремі україномовні сеанси для наших громадян.

Читайте також: Не розбійник, а борець за свободу: режисер з Волині Олесь Санін розповів про створення історичної драми «Довбуш»

Фото Віталія Олійника

У фільмі «Довбуш» йдеться про події на початку XVIII століття. Олекса Довбуш очолює повстання гуцулів проти жорсткого правління польської шляхти. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив.

Коментар
03/12/2023 Неділя
03.12.2023
02.12.2023
01.12.2023