Херсонська художниця-наївістка Олена Рибальченко подарувала свої роботи музею

94-річна художниця Олена Рибальченко подарувала більше ніж 50 власних картин Херсонському художньому музею.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці установи.
«На долю 94-річної мисткині випало чимало випробувань, і зараз, переживши російську окупацію в Херсоні, вона почувається не дуже добре. Звісно, від перебування окупантів у місті в пані Олени на душі було тяжко, а насадження «руськомірських цінностей» не додавало натхнення художниці-самородку, творчість якої присвячена українському селу, українській родині, народним традиціям, історії України загалом і добі козацтва зокрема», – йдеться у дописі.
Читайте також: Як садиба Поліни Райко в Олешках не стала першим в Україні музеєм наївного мистецтва
Пані Олена писала багато краєвидів Херсона — міста, де живе останні майже 40 років, де розкрився її талант і яке давно стало їй рідним. Лише після деокупації художниця знов взяла пензля до рук, але зараз через російські атаки знов не має спокою: пережила обстріл свого будинку.
«З думкою, що через обстріли її роботи можуть загинути, вона минулого тижня передала музею все, що на цей час залишалося в її імпровізованій «творчій майстерні» — більше 50 робіт. Херсонський художній музей радо прийняв її щедрий дар — картини, сповнені щирості та безпосередності», – зазначили у музеї.
Музейна колекція до цього налічувала більше сотні творів Олени Рибальченко. Росіяни майже не зазіхнули на творчість мисткині, її картини, натхненні фольклором і народною поезією, залишаються у музеї, крім однієї викраденої — «Їхав козак на війноньку...».
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром