«Сила Вагнера»: українська диригентка Оксана Линів опинилася в центрі скандалу через надпис на футболці

Оксана Линів відвідала Байройтський музичний фестиваль, присвячений композитору Ріхарду Вагнеру, у футболці з написом Wagner Power («Сила Вагнера»). Диригентку розкритикували у соцмережах.
Зокрема своєю думкою на своїй сторінці у соцмережі X (раніше твіттер) поділився автор «Твоєї підпільної гуманітарки» Остап Українець.
«Ви скажете: «Вагнер просто писав музику, її одяг — її справи, тут очевидно не про ПВК». Але саме ігнорування контекстів я вважаю певним знаком людожерства».
Це Оксана Линів.
— Ім'я і національність (@Ukrostap) August 13, 2023
Всесвітньо відома українська диригентка, що представляє Україну в світі у футболці Wagner Power.
Ви скажете "Ваґнер просто писав музику, її одяг — її справи, тут очевидно не про ПВК".
Але саме ігнорування контекстів я вважаю певним знаком людожерства. pic.twitter.com/jys4MAuQqf
«Линів цілком могла б не одягати цю футболку, аргументовано пояснивши організаторам причину», — написала комунікаційниця, піарниця та поетеса Тетяна Власова.
Однак деякі громадяни виступили на захист диригентки.
«Поширена вада світу — ідіотизм. Зрада — Линів у футболці «Сила Вагнера». Агов! Диригентка на заснованому ним фестивалі. Зараз його творчості і присвяченому. Чи напис на стіні вам, патріотам із полум'яним серцем, ні про що не говорить?! А, ну так — це ж улюблений композитор Гітлера», — відзначив Андрій Солодкий.
Сама Оксана Линів видалила скандальну світлину й згодом поширила в соцмережах коментар онуки Ріхарда Вагнера Катаріни щодо того, що російські найманці Євгена Пригожина використали імʼя її діда.
«Окупація роботи Вагнера націонал-соціалістами була огидною. І коли «російська наймана армія, звірства якої неможливо перевершити, вимазує ім’я Вагнера на своїх кривавих прапорах, то не тільки в мене перехоплює подих», – процитувала Катаріну диригентка.
Нагадаємо, що у квітні 2022 року Оксана Линів потрапила у скандал, готуючи у Teatro Comunale в Болоньї прем’єру опери Петра Чайковського «Іоланта» російською мовою та за участі російських виконавців і музикантів. Тоді її розкритикували та навіть створили петицію про позбавлення звання Почесної амбасадорки Львова.
Згодом Линів прокоментувала це, повідомивши, що жодна держава (крім Польщі) не підтримала заборони російського класичного репертуару. За правилами – це суперечить Європейській Конституції про свободу слова і мистецтва, не відповідає їхнім поглядам про сенс культури і мистецтва і строго засуджується. Вона наголосила, що це реальність виключно для всіх артистів, які працюють за кордоном, в тому числі українських. А музичні шедеври вважаються світовим надбанням і не підлягають політичному бойкоту.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром