Одеська опера зазнала пошкоджень внаслідок російської атаки

14 Серпня 2023, 21:52
Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери 792
Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери

Внаслідок атаки російських окупантів на Одесу постраждала будівля та окремі приміщення виробничих майстерень Одеського національного академічного театру опери та балету. 

Росіяни вдарили по Одесі ракетами та дронами 14 серпня. Про пошкодження повідомили на фейсбук-сторінці Одеської опери.

За висновками спеціальної комісії, бетонні та опорні конструкції будівлі не зазнали істотних руйнувань. Проте у багатьох приміщеннях, зокрема художньо-декораційного та бутафорного цехів, складу декорацій, розбиті вікна, пошкоджені віконні рами. 

Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери

На фасадній частині будівлі утворилися істотні тріщини, зіпсоване зовнішнє штукатурне оздоблення та центральні ворота. Зазначені наслідки руйнування вимагають термінового усунення задля продовження виробничого процесу, забезпечення відповідних умов збереження майна, що знаходиться всередині.

Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери

Читайте також: Експонати пошкоджені, стеля падає: в Одеському літературному музеї показали наслідки російського обстрілу

Протягом дня фахівці обстежували об'єкти та визначали першочерговий порядок робіт і кошторис витрат на усунення наслідків ворожої атаки. 

«Попри те, що ми зазнали значних втрат – моральних, виробничих, матеріальних, команда театру за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Одеської обласної державної адміністрації, усіх небайдужих земляків, друзів театру, не припиняє роботи. Планується у найближчі дні забезпечити відповідні умови для продовження виробничого процесу і повернення майстерень до нормального графіка діяльності. Ми згуртовані! Ми не здаємося! Ми стаємо сильнішими! Разом – до Перемоги!» – зазначили у опері.

Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери

Крім того, за даними Мінкульту, руйнувань в Одесі зазнали також близько 30 памʼяток культурної спадщини. Серед них пам’ятки архітектури: гуртожиток Одеського коледжу мистецтв імені Данькевича, музей української книги Одеської універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Грушевського та пʼять навчальних корпусів педагогічного університету імені Ушинського.

Фото з фейсбук-сторінки Одеської опери

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024
28.02.2024