Золота Дзиґа: переможцем національної кінопремії 2022 року став аніматор Євген Сивокінь

02 Серпня 2023, 18:25
Євген Сивокінь 422
Євген Сивокінь

Нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа шостої Національної кінопремії «Золота Дзиґа» отримає аніматор Євген Сивокінь

Лауреата у цій номінації визначили члени Національної спілки кінематографістів України (НСКУ). Про це інформують на сайті премії.

Євген Сивокінь народився у Києві в 1937 році в родині архітектора. Закінчив Київську художню середню школу імені Тараса Шевченка та графічний факультет Київського державного художнього інституту (1965). З 1960 року працює в художній анімації як художник, режисер, сценарист.

Його режисерський доробок складає понад 25 анімаційних фільмів, багато з яких представляли українську анімацію на різних внутрішніх і міжнародних фестивалях – в Болгарії, Польщі, Японії, Хорватії, Франції, Італії, Португалії, Греції, Німеччині та інших країнах – відзначені призами та дипломами. Як художник оформив і проілюстрував низку книг з анімації. Євген Сивокінь є вчителем декількох генерацій українських аніматорів.

Серед його найвідоміших кіноробіт: «Людина й слово», «Країна Лічилія», «Врятуй і збережи», «Пліткарки», «Ненаписаний лист», «Засипле сніг дороги» та інші.

У попередні роки почесною нагородою «Золота Дзиґа» за внесок у розвиток українського кінематографа відзначили акторку театру та кіно Ларису Кадочникову, режисера, сценариста, педагога Вячеслава Криштофовича, кінооператора Юрія Гармаша, акторку театру та кіно Аду Роговцеву та режисера Романа Балаяна.

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024
16.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром