На фестивалі BBC Proms у Лондоні відбулася прем’єра твору української композиторки Богдани Фроляк

17 Липня 2023, 18:03
Богдана Фроляк. Фото з фейсбук-сторінки BBC Proms 577
Богдана Фроляк. Фото з фейсбук-сторінки BBC Proms

Твір «Нехай буде Світло» композиторки Богдани Фроляк пролунав на концерті-відкритті BBC Proms в Альберт-холі.

Про це пише The Claquers.

П’ятихвилинний симфонічний твір Let There Be Light («Нехай буде світло») виконав BBC Symphony Orchestra під керівництвом фінської диригентки українського походження Далі Стасевської.

Даля Стасевська. Фото з фейсбук-сторінки BBC Proms

Музика української композиторки звучала на концерті-відкритті фестивалю разом з творами Яна Сібеліуса, Едварда Гріга та Бенджаміна Бріттена.

Послухати запис концерту можна за посиланням (твір Богдани Фроляк звучить з 14 хвилини).

Довідково: Богдана Фроляк народилась 1968 року на Івано-Франківщині. Нині — доцентка кафедри композиції у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка. Лауреатка композиторських премій ім. Л. Ревуцького, Б. Лятошинського, М. Лисенка, обласної премії ім. С. Людкевича, а також Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Окрім творчості, композиторка активно займається редакторською роботою. Так, до Ювілейного року Василя Барвінського 2018 вона здійснила нові оркестрові редакції творів композитора. Виступала в Польщі, Німеччині, Швейцарії, а її твори можна почути в США, Канаді, Англії та Франції.

Фото з фейсбук-сторінки BBC Proms

BBC Proms – один з найбільших у світі щорічних фестивалів класичної музики, який проходить з 1895-го року.
Цьогоріч у рамках фестивалю, який традиційно триває 8 тижнів, заплановані 84 концерти з музикою 148 композиторів. За цей час на сцені виступлять понад 3000 музикантів у складі 63 колективів, а також 120 солістів і 54 диригенти.
Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром