У Лондоні вперше проходить виставка картин Марії Примаченко

17 Липня 2023, 16:17
Картина Марії Примаченко 1456
Картина Марії Примаченко

У Лондоні вперше проходить виставка робіт Марії Примаченко. Вона триває в одній з найвідоміших мистецьких галерей міста, Saatchi Gallery. 

Про це пише Vogue. Ініціатори виставки – Посольство України у Великій Британії спільно з Фондом Марії Примаченко.

На виставці в представлені автобіографічні картини Марії Примаченко, на яких — деталі життя та побуту художниці й картини, де зображені фантастичні звірі, птахи та рослини.

Фото: Saatchi Gallery

У залах Saatchi Gallery демонструють понад 20 робіт однієї з найвідоміших у світі українських художниць. Разом з цим в рамках виставки презентували концепцію музейного комплексу Марії Примаченко, який розробила дизайнерка Вікторія Якуша та студія Yakusha.

Наприкінці лютого росіяни спалили в Іванкові музей із роботами Марії Примаченко. Після цього Фонд Марії Примаченко ініціював проєкт відбудови музею в Іванкові, а також будівництва нового культурного комплексу в Болотні, українському селі, де художниця прожила все своє життя. Архітектурний комплекс включатиме музей та артрезиденцію Марії Примаченко.

«Ми активно працюємо над створенням музейного комплексу на території будинку, де жила Марія Примаченко. Він включатиме музейну частину, де будуть виставлені її роботи та особисті речі, а також резиденцію для художників. Вони зможуть перебувати там певний період, надихаючись цією атмосферою та втілюючи власні ідеї. Це буде місце сили, яке зможе прийняти гостей з усього світу після перемоги України», – розповіла Наталія Гнатюк, партнерка Фонду родини Примаченко та співкураторка виставки.

Фото: Saatchi Gallery

Фото: Saatchi Gallery

Фото: Saatchi Gallery

Проєкт нового музею Марії Примаченко

Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром