Картини Марії Примаченко вперше покажуть у Лондоні

14 Липня 2023, 16:19
Роботи Марії Примаченко в Saatchi Gallery 828
Роботи Марії Примаченко в Saatchi Gallery

У Великій Британії вперше покажуть роботи найяскравішої представниці українського наївного мистецтва – Марії Примаченко, збережені родиною мисткині.

З 13 липня по 31 серпня відвідувачі Saatchi Gallery зможуть познайомитися зі світом, створеним уявою цієї геніальної української художниці, та поглянути на звичне новим поглядом. Про це повідомили Maria Prymachenko Family Foundation.

«Крок у світ української художниці Марії Примаченко. Життєствердний символ надії, який привезли до Saatchi Gallery після знищення музею, де раніше зберігалися її роботи», – кажуть у Галереї.

На виставці в Saatchi Gallery представлені 23 автобіографічні картини Марії Примаченко, на яких — деталі життя та побуту художниці й картини, де зображені фантастичні звірі, птахи та рослини. Багато з робіт – двосторонні, що дає уявлення про творчі процеси і методи самоучки. Роботи спочатку були задумані як ілюстрації до дитячої книги і відображають життя в маленькому селі на Київщині через магічні та наївні образи.
 
Saatchi Gallery — це одна з найбільш впливових галерей сучасного мистецтва у Лондоні, яку створили ще у 1985 році та з того часу давала простір для виставок як відомих митців, так і молодих художників.
Виставку створено Посольством України у Великій Британії спільно з Maria Prymachenko Family Foundation.
Коментар
21/07/2024 Субота
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром