У Рівному стартував інклюзивний мистецький проєкт для дітей

12 Липня 2023, 18:48
У Рівному стартував інклюзивний мистецький проєкт для дітей. Фото: Суспільне Рівне 425
У Рівному стартував інклюзивний мистецький проєкт для дітей. Фото: Суспільне Рівне

У Рівному стартував інклюзивний мистецький проєкт «Домалюй промінчик зірочці». У його рамках талановитим дітям з вадами здоров'я допомагатимуть реалізувати свій творчий потенціал.

З учасниками проєкту познайомили 11 липня під час презентації. Про це пише Суспільне.

15-річна Дарина Бобровницька — одна з учасниць. На фортепіано дівчина грає десять років. Взялася музикувати ще в дошкільному віці, попри те, що частково втратила слух.

«Музика для мене спочатку була як реабілітація, рекомендували після операції, щоб навчитися говорити, співати. Помічали, що у мене гарно виходить і з того моменту я граю на фортепіано», — розповіла дівчина.

Учасницею інклюзивного проєкту є й Марійка Колесник із села Плоска Дубенського району. Вона розповіла, що заняття різними видами мистецтва допомогли подолати онкозахворювання. Дівчина видала дві власні книжки, остання з яких — автобіографічна.

«Я і писала, і малювала, дуже багато фотографій увійшло у цю книжечку. У лікарні не було чим зайнятися, і я почала малювати, щоб відволіктися. Не варто здаватися у боротьбі навіть, коли здається, що не лишилося сил», — зауважила Марійка.

Ініціаторка проєкту «Домалюй промінчик зірочці» Олена Ковтунець пояснила, що завдання — продемонструвати інклюзію в дії. І додала, що першими його результатами стануть дві дитячі книжки і пластилінова відеоанімація.

«Ми хочемо пропагувати таке своєрідне мистецьке творче опікунство над дітьми, що мають різноманітні здібності, таланти. Але водночас — мають певні обмеження. Ми хочемо їх підтримати, допомогти далі розвиватися у цій сфері. Можливо, десь знайти свої нові таланти», — пояснила Олена Ковтунець.

Одним з творчих опікунів юних учасниць проєкту «Домалюй промінчик зірочці» став фотохудожник Олександр Майструк. Хвороба не завадила йому стати фотомитцем і брати участь у міжнародних виставках.

«Це настільки важливо і чудово, коли поруч знаходяться люди, які допомагають, надихають і підказують, і головне — сприймають як рівного. Мені особисто надзвичайно приємно, що якусь творчу естафету тепер і у мене є змога передавати», — сказав Олександр Майструк.

Проєкт «Домалюй промінчик зірочці» реалізовують за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром