Епіфаній освятив сучасну ікону з образами козаків, УПА та ЗСУ для військових рівненської бригади

20 Червня 2023, 17:57
Ікона ФОТО 1694
Ікона
Митрополит та настоятель Православної церкви України Епіфаній освятив ікону для 104 бригади територіальної оборони Рівненщини.
 
Подія відбулась у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах. Про це повідомили на сторінці бригади в фейсбуці.
 
Ідея написання образу належить капеланській службі. Майстром став солдат бригади, а в цивільному житті – іконописець Тимофій Папірний. Митець відомий численними розписами храмів та іконостасів. За покровительку обрали Пресвяту Богородицю, яка ще за козацьких часів виступала заступницею українського війська та захисницею від ворога. 
Автор ікони розробив сюжет на прохання військових, дещо модернізувавши традиційну іконографію. Під святим покровом-омофором символічно поєднав захисників України різних часів: козаків, воїнів УПА та сучасних українських героїв. Зобразив також дві святині Рівного: Свято-Покровський кафедральний собор та Свято-Воскресенський собор.
Ікону освячував митрополит Київський і всієї України, настоятель Православної церкви України Епіфаній. Митрополит зауважив, що православна церква України та військові священнослужителі-капелани завжди молитимуться й духовно підтримуватимуть наших воїнів.

Командир бригади підполковник Сергій Каспров від усього особового складу подякував митрополиту Епіфанію та митрополиту Рівненському і Острозькому Іларіону за допомогу війську. На згадку про візит вручив їм пам'ятні дошки. Ікона бригади стане духовним символом та оберегом для військових.
Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром