У Луврі вперше презентували зразки сакрального мистецтва з Музею Ханенків

13 Червня 2023, 18:15
У Луврі вперше презентували зразки сакрального мистецтва з Музею Ханенків 553
У Луврі вперше презентували зразки сакрального мистецтва з Музею Ханенків

У паризькому Луврі відкрили виставку «Біля витоків сакрального образу. Ікони з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві».

Захід пройшов 13 червня. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

У експозиції представили п'ять із 16 творів, привезених до Франції з України: чотири енкаустичні ікони на дереві VI та VII століть та константинопольську мікромозаїчну ікону кінця XIII – початку XIV століття, оздоблену винятковим золотарським обрамленням.

Читайте також: У Луврі зберігатимуть шістнадцять творів мистецтва з України

У грудні минулого року між Лувром, Міністерством культури та інформаційної політики України та Посольством України у Франції було підписано меморандум про розширення співпраці та багаторівневих партнерських проєктів з музеями України. Сьогоднішня виставка є продовженням співпраці між музейними інституціями України та Франції. 

«Важлива співпраця з міністерством культури Франції продовжується. Лувр, один з найзнаменитіших і великих музеїв, приймає на зберігання частину цінної колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві», – заявив під час презентації виставки міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, раніше президентка Лувру Лоранс де Кар зауважила, що вони стурбовані ризиком крадіжки та незаконного обігу творів мистецтва, у разі, якщо вони залишаться в Україні. Тож у Парижі вирішили допомогти українським колегам зберегти культурну спадщину.

Твори мистецтва будуть виставлені на загальний огляд у Луврі з 14 червня до 6 листопада.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром