Довгі аплодисменти та розірваний килим: у Каннах показали фільм про евакуацію українських біженців

24 Травня 2023, 17:29
Команда фільму, фото: 435 FILMS ФОТО 964
Команда фільму, фото: 435 FILMS
На Каннському кінофестивалі відбулась прем'єра фільму «Звідки куди», який ілюструє збірний образ українських біженців: дітей, жінок, літніх людей, чоловіків тощо, які після вторгнення росії змушені покинути свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. 
 
Показ пройшов 21 травня, а усі квитки забронювали за два дні. Після завершення фільму зал стоячи аплодував 7 хвилин. Про це розповіла українська сторона стрічки –  435 FILMS.
Фото: 435 FILMS
Фільм створив польський режисер Мачек Хамел, який сам і евакуйовував українців до Польщі. Понад рік він долучився як волонтер до перших евакуацій з польсько-українського кордону, а потім з віддалених районів Чернігівщини та Донбасу. 
 
«Звідки куди» відібрали у програму Cannes ACID | L'ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. Це важливий крок до актуалізації питання російсько-української війни та українських біженців у медійному просторі Європи.
 
На показі була присутня героїня фільму Лариса Сосновцева. Вона переїхала до Франції та давала свідчення для Гаазького суду після того, як її врятував режисер фільму з оточеного Маріуполя.

Фото: 435 FILMS

Копродюсеркою цього фільму є Анна Паленчук, засновниця 435 FILMS. Вона також була присутня в Каннах. 

Фото: 435 FILMS

Команда фільму «Звідки куди» розстелила пошкоджений росіянами килим із селища Лукашівка Чернігівської області та відмовилась стати на червону доріжку фестивалю, тож так своєю акцією привернула увагу європейців до України.

Фото: 435 FILMS

«Єдиний килим, на який ми можемо стати на будь-якому кінофестивалі – це килим, який про нас, це килим наших переживань, це килим, який позначає для нас повномасштабне вторгнення і взагалі початок російсько-української війни», – розповіла Ксенія Марченко, менеджерка з виробництва стрічки.

Можливість перебувати там для української команди у воєнний час здійснена за підтримки українського кінофестивалю в Торонто (TUFF).
Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром