«Звідки куди»: фільм про українських біженців покажуть на Каннському кінофестивалі

21 Травня 2023, 12:20
Кадр з фільму 2423
Кадр з фільму

Фільм «Звідки куди» ілюструє збірний образ українських біженців – дітей, жінок, літніх людей, чоловіків тощо, які після вторгнення росії змушені покинути свої домівки і їхати у невідоме майбутнє. 

Режисер стрічки – Мачек Хамел. Це спільний проєкт Франції, Польщі та України. Світова прем'єра відбудеться 21 травня на Каннському кінофестивалі. До міжнародної команди доєднається і українська — оператор Юрій Дунай, копродюсерка Анна Паленчук та продакшн менеджерка фільму Ксенія Марченко. Про це журналісти Район.Культура дізналися з соцмереж фільму.

«Мета одна на всіх — знайти безпечний притулок. Вони сідають в евакуаційний автобус і розповідають про досвід, якій їм довелось пережити. За кермом сам режисер, який везе героїв якомога далі від війни та допомагає врятувати їх життя», – йдеться у описі до фільму.

Читайте також: Акторка Катрін Денев зачитала вірш «Надія» Лесі Українки на відкритті Каннського кінофестивалю

«Понад рік тому я долучився як волонтер до перших евакуацій з польсько-українського кордону, а потім з віддалених районів Чернігівщини та Донбасу. Ми створили ефективну транскордонну мережу волонтерів, які допомагали під час війни, одну з тисяч таких громадських організацій, які виникають між Польщею та Україною. Це свідчення того, як формується дружба перед спільною загрозою зла. Ідея створення цього фільму з’явилась по дорозі, в евакуаційному автобусі», – розповідає режисер Мачек Хамела.

 
Стрічка відібрана у програму Cannes ACID | L'ACID, для якої щороку асоціація кінематографістів ACID (Асоціація незалежного кіно та його розповсюдження) обирає 9 фільмів. Це важливий крок до актуалізації питання російсько-української війни та українських біженців у медійному просторі Європи. До виробництва фільму долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS. 
 
Фільм вже здобув свою першу нагороду як «Найкращий польський фільм» на кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity.
Особливу увагу присвятили створенню постера для фільму. Кожна деталь продумана авторами до дрібниць. Назву обрамляють фото з евакуаційного автомобіля, головної локації фільму.
Посередині розташована назва, її шрифт, як і колір, теж не випадкові. Літери саме цього шрифту використовуються в Польщі для створення написів на дорожніх знаках такого ж зеленого кольору. Ці знаки з початку війни бачили мільйони біженців українців, що перетинали кордон, рятуючи свої життя в Польщі.
Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром