У Вікіпедії створили більше тисячі статей про українську культуру різними мовами

11 Травня 2023, 09:42
Фото ілюстративне 682
Фото ілюстративне

154 учасники та учасниці з усього світу долучилися до березневої кампанії «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії. Вони написали 1401 нових статей та покращили 85 наявних у 64 різних мовних розділах сайту. 

Зокрема, створили статті про Наталку Полтавку французькою, фільми «Земля» та «Тіні забутих предків» угорською, Івана Марчука японською, роман «Місто» арабською, Художній музей імені Куїнджі китайською. Про це повідомили на сайті Міністерства закордонних справ.

У березні 2023 року у Вікіпедії утретє проходив «Місяць культурної дипломатії України», його спрямували на створенні і покращенні статей про Україну та українську культуру якомога більшою кількістю мов. Ініціатива присвячена відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру. А також культурним феноменам — від мемів до символів незламності. Проєкт спільно організували громадська організація «Вікімедіа Україна», Український Інститут та Міністерство закордонних справ України.

«Місяць культурної дипломатії в Вікіпедії став уже третім з часу започаткування МЗС цієї ініціативи в 2020 році. Повномасштабна агресія РФ не лише не зупинила, а й зробила її ще масштабнішою. Я вдячний кожному та кожній з понад півтори сотні авторів і авторок, які цьогоріч відгукнулися на наш заклик, створивши та покращивши майже півтори тисячі статей про Україну в 64 мовних розділах. Спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру», — коментує міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Я хотів якось допомогти Україні. Одним із способів, на мою думку, є підвищення обізнаності про багатство української культури. Цього разу я зосередився на перекладі статей про визначні місця в Україні, такі як музеї, театри та оперні театри. Я сподіваюся, що завдяки цій інформації більше людей захочуть відвідати Україну після війни, що сприятиме туристичному розвитку», — ділиться учасник-вікіпедист Нягослав Жеков з Малайзії.

Деякі теми користувалися особливою популярністю серед учасників і отримали висвітлення у найбільшій кількості мовних розділів: про Київську мадоннуПівника васильківської майоліки, письменницю та історикиню Олену Апанович та інші. Також з’явилися статті менш поширеними мовами: про Петриківський розпис мовою тіап, баскською про український вінок, роман «Марія» мовою гуджараті, «Енеїду» валійською, паляницю індонезійською. 

«Я долучився до кампанії, щоб вшанувати пам'ять мами. Вона була у Європі в середині 60-х років і дуже дорожила дитячою книжкою, написаною за мотивами української казки про рукавичку, у якій живуть лісові звірі», — розповів користувач Omotecho з Японії, який бере участь у проєкті вже втретє.

Найактивніші учасники та учасниці «Місяця культурної дипломатії України» отримають сертифікати про участь та призи від організаторів.

 

Коментар
12/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром