Космогонія в мистецтві: у Луцьку відбувся МСУМК Art форум
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків провели форум «Космогонія в мистецтві».
До Луцька 5 травня приїхали гості з різних міст України: Київ, Тернопіль, Рівне, Львів та інші, аби поговорити, як космічні та космогонічні мотиви впливають на творчість художників, скульпторів, письменників та інших митців. Більшість спікерів були присутні на заході, деякі доєднувалися онлайн. Відвідала форум й журналістка Район.Культура.
Ця подія стала другою серед масштабних заходів в рамках проєкту «Космогонія» – перший форум порушував питання міфів, релігії та філософії. На мистецькому ж форумі присутні мали змогу розглянути, які техніки і стилі використовуються для відображення космосу у мистецтві, які ідеї та філософські концепції приховані в творах, що викликають відчуття дива та незвичайності.
Читайте також: У Музеї Корсаків говорили про міфи й мистецтво
«Знаючи, що пропонує Європа. І знаючи, що пропонуємо ми, чим ми багаті, я розумію, що ми – непереможна нація. Ми сильні, тому що ми маємо таке мистецтво, таку культуру і людей, як родина Корсаків. Я щаслива, що є свідком народження не тільки «Космогонії», але й самого музею. І я щиро вірю в те, що цей музей стане не лише візитівкою Волині, але й усієї України. Тому я мала сміливість поділитися потаємною ідеєю – щоб подати МСУМК на Премію Ради Європи, яка існує з 1977 року, але жодного українського музею, як переможця там ще немає», – поділилася задумами Ірина Констанкевич.
Читайте також: Увійде в історію мистецтва: як художник Петро Антип створює у Луцьку найбільшу картину світу
«Наша міфологія не структуризована. Якщо взяти грецьку міфологію грецьку, там все дуже зрозуміло... У нас нічого подібного немає, тому кожен етнограф, літератор, та ж сама Леся Українка додавали щось своє і намагалися щось зробити цікавіше і якісніше, допридумували. В результаті по всій Україні погляди на різних персонажів різняться. Та ж сама Мавка...», – розповіцв режисер.
«Здавалося б яке відношення має гуцульське мольфарство до космогонії в мистецтві, але річ в тім, що я багато років їздила в Карпати, спілкувалась з носіями мольфарської традиції, з живими мольфарами... І мольфари – це митці, як і будь-які шамани. Тобто це ті, хто створює, впорядковує та пояснює світ», – пояснила Громовиця.
«Що ж таке точка на листі. Малевич знав, що таке точка. Точка – це квадрат. Точка – це і мікроточка, і макроточка. Це як крапля води: озеро – велика крапля, якщо набрати відро – це буде набагато менша крапля. І якщо з відра впаде крапля, це буде крапля з краплі. І якщо лист паперу – це точка, і кожна частина листа – це теж точка, то і квадрат Малевича – точка на точці», – пояснив митець.
«Штучний інтелект – це мистецтво. Це те, що може допомогти художнику в творчому і фінансовому аспекті. ШІ зможе забезпечити безсмертя митців, поєднати реальне і віртуальне мистецтво – і це приведе до нової форми мистецтва. І завдяки розвитку ШІ, людство перейде в онтологічний процес (вивчення буття)», – каже куратор Космогонії.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром
Коментарі