Унаслідок поранення помер український режисер та військовий Андрій Максименко

04 Травня 2023, 19:53
Від поранення загинув режисер та доброволець Андрій Максименко 884
Від поранення загинув режисер та доброволець Андрій Максименко

У лікарні від осколкового поранення помер український режисер, сценарист, доброволець Андрій Максименко.

Про це повідомила його громадянська дружина Анастасія Баша на своїй сторінці у фейсбуці.

Андрія поранили на фронті 20 квітня, він дістав осколкове поранення в ліву частину обличчя і був доставлений до лікарні Мечникова у Києві.

«Його двічі прооперували у лікарні Мечникова, на лівій півкулі мозку. З тих пір, шість днів він знаходиться в штучній комі, між світами, шість днів він трохи там і трохи тут», — розповідала 29 квітня колега режисера Ксенія Загурська.

А 3 травня Андрій Максименко пішов з життя.

«Він був геній. Режисер і сценарист. Те, як він писав – отак просто на ходу вигадуючи інше життя – мене захоплювало. Те, як він вмів працювати з акторами – надавало крила. Те, як він сприймав світ і розкладав по поличках явища – вражало. Те, як він міг розкласти, розгадати хворобу, ситуацію, людину – було магічним актом проявлення суті. Те, які в нього виходили діти – мотивувало їх народжувати», – згадує Анастасія Баша.

У 2014 році Максименко добровольцем приєднався до батальйону «Дніпро». Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році — став бійцем добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва. Мав позивний «Режисер».

«Я приймаю твій дар – твій вклад у Перемогу. Я бажаю тобі легкої дороги й світлого спомину від кожного, хто прагне нашої Перемоги у цій священній війні. Ти – герой. А те, що було між нами, буде жити завжди – в дітях, в кіно, в Просторі.... Не мені судити рано чи пізно – завжди вчасно.... Драматургія...» – йдеться у дописі Анастасії.

Андрій Максименко зіграв у фільмах «Judenkreis, або Вічне колесо», «Русалонька», «Сокирра», а також у серіалі «Весілля Барбі», в якому Максименко був одним із режисерів.

Він є автором документального фільму «Чоловік» про життя В’ячеслава Чорновола. А також працював над сценаріями до стрічок «Сьомий маршрут», «Старі полковники» та серіалу «Роман вихідного дня».

Коментар
24/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024