У Музеї Корсаків відбудеться форум «Космогонія в мистецтві»

04 Травня 2023, 09:26
Космогонія 2174
Космогонія

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує охочих на форум «Космогонія в мистецтві».

Подія відбудеться 5 травня, в межах проєкту «Космогонія». Про це журналістам Район.Культура розповіли організатори заходу.

Присутні зможуть обговорити, як космічні та космогонічні мотиви впливають на творчість художників, скульпторів, письменників та інших митців.
Розглянути, які техніки і стилі використовуються для відображення космосу у мистецтві, які ідеї та філософські концепції приховані в творах, що викликають відчуття дива та незвичайності.

Основні тематичні вектори:

 Образотворче мистецтво – космогонічні мотиви та образи, абстрактне мистецтво та космогонія, місце космогонії у сучасному мистецтві.
 Музика – космогонічні мотиви у музиці, роль музики у формуванні картини світу.
 Театр – космогонія в театрі, міфологічні персонажі, символіка та метафори.

 Література – космогонічні мотиви у світовій літературі, космічна тематика у науковій фантастиці, космогонія у поезії та дитячій літературі.
 Сучасні технології в мистецтві.

Учасники зможуть дослідити філософські концепції та ідеї, які підтримуються мистецтвом – теми створення світу, місце людини в космосі, пізнання та дослідження невідомого, та багато інших.
Форум – чудовий майданчик для збагачення своєї професійної спільноти та спілкування з однодумцями, а також може допомогти підвищити свій професійний статус в галузі мистецтва та культури.
Присутніх чекають цікаві виступи відомих спікерів та експертів у різних сферах мистецтва. 
Cпікери:
 • Орест Голубець, Львів – доктор мистецтвознавства, академік Національної академії мистецтв України, професор кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».

 • Громовиця Бердник, Київ – письменниця, культурологиня, громадська діячка; досліджує українські магічні традиції, міфопоетику та символіку. 

 • Ярослав Войцешек, Київ – сценарист та режисер: «Мавка. Лісова пісня», «Сторожова застава», «Захар Беркут», «Пульс». Куратор сценарного курсу в Ukrainian Film School.

 • В’ячеслав Роговий (творчий псевдонім Страннік), Київ – автор нового, альтернативного методу сучасної візуальної культури «Взаємодія із простором». Член Національної спілки художників України.

 • Богдан Мисюга, Львів – куратор музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв, кандидат мистецтвознавства. 

 • Оксана Чепелик, Київ-Мадрид – старша наукова співробітниця Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, провідна наукова спеціалістка відділу мистецтва новітніх технологій; кандидатка наук. 

 • Костянтин Зоркін, Харків – український художник, працює у галузі перформансу, інсталяції, театру ляльок, графіки, скульптури, ленд-арту.

 • Віктор Корсак, Луцьк – професор, доктор економічних наук, кандидат медичних наук, фундатор Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків, куратор проєкту «Космогонія».

 • Сергій Савченко, Одеса – український художник, монументаліст, одеський нонконформіст, активний член «Одеської групи» художників і творчого об'єднання «Мамай».

 • Петро Антип, Горлівка-Луцьк -Падерборн (Німеччина) – художник проєкту «Космогонія», знаковий український художник, скульптор, письменник.

Читайте також: Увійде в історію мистецтва: як художник Петро Антип створює у Луцьку найбільшу картину світу

 • Зоя Навроцька, Луцьк – мистецтвознавиця, заслужена працівниця культури України, завідувачка Художнього музею міста Луцька.

Участь у форумі безплатна. Обов'язкова реєстрація.
Тривалість: з 10:00 до 16:30.
Місце зустрічі: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, місто Луцьк, вулиця Карбишева, 1.

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром