Українці – серед лідерів престижної міжнародної премії TDC69
The Type Directors Club оголосили переможців свого конкурсу TDC69. Серед них – дев’ять проєктів з України, зокрема – 1 з Рівного.
Цього року на конкурс надіслали заявки з 77 країн, що стало рекордом для TDC. 42 держави увійшли до списку переможців, та Україна увійшла до п’ятірки країн, які отримали найбільше нагород. Українські проєкти в одному списку з США (52 проєкти), Німеччиною (24 проєкти), Китаєм (23 проєкти) та Нідерландами (11 проєктів). Журналісти Район.Культура дізналися про це з сайту організації.
Українці здобули перемогу у трьох різних номінаціях: Шрифтовий дизайн, Леттеринг та Типографія.
Номінації та переможці:
Шрифтовий дизайн
Серед переможців є шрифтові дизайнери з Рівного та Луцька. У номінації «Шрифтовий дизайн» перемогу здобула рівнянка Олександра Корчевська зі шрифтом Rivne. Ментором шрифтарки по цьому проєкту був дизайнер Кирило Ткачов з Луцька.
За словами Олександри, Rivne – це шрифт з вивісок 20-тих років ХХ століття міста Рівного, який вона розробила, коли навчалась на курсі у Кирила. Після завершення він запропонував його дооформити, шрифт все ще на стадії роботи над ним, але вона вирішила його подати на конкурс та скористатися можливістю податися.
Читайте також: «Воля ціни не має», – дизайнерка Марчела Можина про шрифт, натхненний Нілом Хасевичем
«Що це означає? Український шрифт, шрифт Рівного, зʼявиться у книжці переможців TDC'69 2023 року, а також буде показаний на виставках у 8 країнах світу (у США, Канаді, Китаї, Англії, Франції, Німеччині, Японії, Новій Зеландії, Польщі, Південній Кореї, Іспанії та Тайвані). Довго говорити не буду, але цю нагороду сприймаю зараз як один із фронтів боротьби за призму висвітлення українського дизайну та тішуся, що ми потихеньку пробиваємо стіни і український дизайн будуть бачити за кордоном», – додала дизайнерка.
«Поза сумнівом, це досягнення саме Алекс (бо мій вклад тут невеликий)! З чим її і витаю!», – зауважив дизайнер.
Читайте також: «Смачненька абетка», або Як Інґі Ґерда популяризує українську культуру через рутенський шрифт
Шрифт Nyght Serif, Максим Кобузан, Київ
Леттеринг
Постер для театру «Березіль», School of composition, Київ
Рядки гімну України, Євген Спіжовий, Київ
Типографія
Логотип Bismut, Perfectly boring studio та Анастасія Щербань, Київ
Діджитал-проєкт, Otog Studio, Київ
Журнал The Ukrainian: Life and Culture та Panic Design, Харків
Постери We are the Freedom, студія Grafprom, Харків
Бременське видання «Lyutyy» про Україну (позиція проти російської війни в Україні), студія Culture and Identity, Бремен
Усі переможці TDC69 отримають Сертифікат друкарської майстерності, який засвідчує, що їхні роботи є одними з найкращих у світі. Роботи-переможці будуть представлені у щорічному журналі TDC The World’s Best Typography, а також увійдуть до експозицій восьми виставок, які подорожуватимуть музеями, школами та дизайнерськими організаціями по всьому світу.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром