Андрій Криштальський написав книгу про дисидента Євгена Сверстюка

26 Квітня 2023, 11:42
Євген Сверстюк 979
Євген Сверстюк
Волинський письменник Андрій Криштальський повідомив, що завершив написання книги про великого українця, дисидента Євгена Сверстюка
 
Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці. 
 
Книжка «Проповідник зі шпагою» – це спогади і роздуми Андрія Криштальського про свого земляка.
«Ось і крапку поставив. Тепер до друку... Багато годин, днів я провів разом із цією унікальною людиною. Довго писалися спогади, багато чого згадалося, а дещо, можливо, й не випірнуло з пам'яті. Додав до цих спогадів, які є, скоріше, роздумами про різні події в житті, й кілька матеріалів про творчість Євгена Олександровича. Серед них і свіженький – про «Трьох С» – Світличного, Стуса і Сверстюка та їхні тюремні перегуки. Взагалі я переконаний, що кожна нація, яка себе поважає, повинна не лише знати своїх Великих, але й літературно осмислити кожен день їхнього життя, кожну літеру, написану ними, кожне слово та вчинок. Таке осмислення створює ґрунт, на якому потім виростає нова національна еліта. Ось і моя крихітна спроба долучитися до цього процесу», – йдеться у дописі письменника.

Євген Сверстюк – український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ, учасник руху шістдесятництва, політв'язень радянського режиму. Народився у селі Сільце на Волині, 13 грудня 1927 року. Помер 1 грудня 2014 року в Києві.

Досліджував творчість Миколи Гоголя, Тараса Шевченка, Івана Франка. Засновник та з 1989 року — незмінний редактор православної газети «Наша віра», президент Українського ПЕН-клубу. Доктор філософії. Автор одного з найважливіших текстів українського самвидаву — «З приводу процесу над Погружальським», голова Української асоціації незалежної творчої інтелігенції.

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром