Комісія міністерства культури оглянула в Києво-Печерській лаврі три пам'ятки

19 Квітня 2023, 13:37
Комісія МКІП оглянула три пам'ятки в Лаврі 600
Комісія МКІП оглянула три пам'ятки в Лаврі

Комісія міністерства культури та інформаційної політики продовжила працювати у Києво-Печерській лаврі та оглянула три пам'ятки.

Про це 19 квітня повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму телеграмі.

Зокрема оглянули дві пам'ятки національного та одну пам'ятку місцевого значення. А саме – майна корпусу 37, 37-а, 38 – галерея до Ближніх печер, Дзвіниця на Ближніх печерах, Вхід до Галереї Ближніх печер.

«Двері будівель були зачинені, тому у присутності в. о. Генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Остапенка М. А. та заступника Рудника О. В. за допомогою відповідних засобів технічними працівниками було забезпечено доступ Комісії до вказаних приміщень», – йдеться у дописі.

Читайте також: Мінкульт показав наслідки «хазяйнування» УПЦ МП в Лаврі

Вказані об'єкти є пам'ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам'ятки національного значення Ансамблю Києво-Печерської лаври та складовими об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами міністра, стан пам'яток видно на фото, також комісія зафіксувала, що орендар не вживав належних протипожежних заходів.

Нагадаємо, що 12 квітня комісія потрапила до корпусу № 112 та зафіксувала аварійний стан приміщення, який непридатний для експлуатації та такий, що має явні ознаки руйнування. За результатами обстеження зруйнованого приміщення, Комісія звернулася до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину за ознаками статті 298 КК України.

Коментар
29/02/2024 Четвер
29.02.2024
28.02.2024