Страшний суд: у рівненському соборі відкрили найбільшу біблійну мозаїку в Україні

04 Квітня 2023, 11:33
Мозаїка ФОТО 917
Мозаїка

У Свято-Покровському соборі ПЦУ в Рівному відкрили мозаїку, на якій зображена біблійна притча про Страшний суд. 

Священник Петро Мартинюк розповів Суспільному, як тривала робота над візерунком та про що ця історія.

У Свято-Покровському соборі доробили мозаїку із зображенням притчі Господа Ісуса Христа про Страшний суд, над якою працювали майже п'ять років.

Розмір мозаїки — 150 квадратних метрів.

«Починаючи з 2004 року спочатку робилася мозаїка на склепінні храму, над вівтарною частиною, потім на правому приділі, на лівому приділі, а також зараз завершили декілька днів тому і відкрили верхню частину мозаїки біля виходу з Покровського собору», — говорить священник Петро Мартинюк.

На мозаїці Страшного суду зобразили рай та пекло.

«Основою цього є текст Священного писання, де Господь промовив до тих, які по ліву руку стояли від нього на Страшному суді: «Ідіть від мене прокляті у вогонь вічний — уготований дияволом і ангелами його»», — розповів священник собору.

Мозаїка у Свято-Покровському кафедральному соборі є найбільшою в Україні, каже отець Петро.

«Звичайно, що викладення мозаїки — це не є дешева робота, це пов'язано з матеріалами, які зазвичай завозяться з-за кордону. Якщо сумувати всю мозаїку, яка викладена — це буде понад 500 квадратів. Подібно як Покровський собор будувався, починаючи з 90-х років, як людьми і меценатами, так само кошти на цю мозаїку жертвували люди», – пояснив священнослужитель.

Також у Покровському соборі з'явиться мозаїка із зображення Богородиці з історичними діячами різних епох історії України.

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром