У Рівному провели майстер-клас із реставрації паперу та глиняного посуду для дітей-переселенців

02 Квітня 2023, 10:25
Учасники майстер-класу 422
Учасники майстер-класу

У рамках проєкту «Культурна деокупація сходу України» в Рівному провели майстер-клас для дітей-переселенців із реставрації паперу та глиняного посуду.

Захід пройшов 31 березня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

До організації заходу долучився Центр підтримки переселенців «Я – Маріуполь».

Художниця-реставраторка 3 категорії Олена Крук пояснила юним гостям музею що таке реставрація, як та ким вона проводиться. Ознайомила із основними видами пошкоджень паперових музейних предметів і способами їх усунення. Діти отримали змогу потримати в руках уже відреставровані давні книги і палітурки, самостійно попрацювати з реставраційними матеріалами.

Старша наукова співробітниця відділу археології та реставрації Віта Коцюбайло розповіла про археологічні розкопки, в ході яких до музею потрапляє старовинний глиняний посуд, про його різновиди. Також вона показала дітям як реставрувати посуд з допомогою пластиліну та гіпсу, дала можливість кожному самому спробувати відновити пошкоджені посудини.

«В ході майстер-класу діти отримали багато позитивних вражень та нових знань. Музей з радістю допомагатиме малечі з будь-якого куточка нашої країни відволіктися від жахів війни, дізнатися в цікавій та інтерактивній формі про нашу роботу», – зазначили музейники.
Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023