У Львові експонують костюми та декорації з фільму «Памфір»

01 Квітня 2023, 15:28
Виставка ФОТО 649
Виставка

У Львівському муніципальному центрі презентували ексклюзивну виставку «Памфірова Маланка. Кінолабораторія». 

Там експонуються маски, костюми, декорації, розкадровки та ескізи українського фільму «Памфір», що вийшов нещодавно в прокат. Про це Суспільному розповів куратор виставки Олексій Ананов.

Експонати — костюми та інші речі зі зйомок стрічки режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. На виставці можна побачити, як створювали маски, які були на акторах і процес підготовки до зйомок.

«Розкадровки фільму — це те, як народжується, як все починається. Саме це Дмитро з Ольгою (концепт-художницею фільму) робили перше і він дозволив нам використати тільки ті сцени, що увійшли в тизер», — каже куратор виставки Олексій Ананов.

Експозиція доповнена аудіоефектами та мультимедійною частиною.

«Дмитро Сухолиткий-Собчук дав для експозиції дві сцени, що зняв, але вирізав з фільму, їх немає у фінальному монтажі. Вони навіть суттєво би міняли історію, сюжет фільму. У нас є, це унікальна історія, коли режисер показав репетицію однієї із сцен», — говорить куратор виставки.

Раніше виставку можна було оглянути в Києві в національному центрі «Український дім». Нині ж у Львові для унікальної експозиції відкрили приміщення резиденцій мистецького центру.

«Це ексклюзивна можливість прийти всім, хто хоче. Взагалі, це приміщення в нас більше закритого типу, тут відбуваються події за запитом», — каже директорка муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Читайте також: «Памфір»: український трейлер до фільму

Головний герой фільму на прізвисько Памфір, в минулому — контрабандист. Він повернувся із заробітків до рідного села напередодні дійства Маланки. Прем’єра фільму відбулась у Каннах в травні 2022 року.

«Наразі фільм вже відібрали і показали у більш ніж 60 фестивалях. Окрім Канн він був ще у трьох кінофестивалях класу «А»: Роттердам, Карлові Вари та Каїр. У Каїрі він отримав головну нагороду кінофестивалю і проданий зараз у більш ніж 20 країн», — розповідає продюсерка фільму Олександра Костіна.

Фільм ще є у прокаті в українських кінотеатрах. Виставку можна оглянути впродовж ще 10 днів.

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023