Оголосили лауреатку премії Миколи Гоголя

01 Квітня 2023, 12:39
Тетяна Кузан 518
Тетяна Кузан

У Держмистецтв відбулось засідання Комітету з присудження літературної премії імені Миколи Гоголя, під час якого обрали цьогорічного лауреата.

Оголосили ім’я переможця в переддень дня народження письменника Миколи Гоголя, 31 березня.

Члени Комітету, шляхом відкритого голосування, визначили лауреаткою премії сучасну українську письменницю Тетяну Кузан (Тетяну П’янкову).

Нагороду присудили за її роман «Вік червоних мурах», який розповідає про Голодомор в Україні, виданий у 2022 році у видавництві «Наш Формат».

«Жорна життя перемелюють людей на борошно, і ніхто не знає, що виліпить із нього час... Сім’я молоденької Явдохи помирає від голоду, як і багато інших родин у Мачухах. Дружина радянського комісара Соломія то практикує лікувальне голодування, то несамовито «заїдає» втрату дитини і байдужість власного чоловіка. Представник сільської влади Свирид узагалі заплутався в почуттях і не знає, що зараз керує ним — закохане серце чи партія...
Здається, усі ці люди такі різні, що між ними — нездоланна прірва. Та вони ще не знають, що насправді йдуть одне одному назустріч. Йдуть, аби нарешті обійнятися і збудувати крихкий міст понад ненаситним мурашником своїх мучителів...», – йдеться в описі до книги.

Також члени Комітету відзначили вартими уваги та прочитання твори таких кандидатів на отримання цьогорічної премії:

  • Владислав Івченко – історичний детектив «Найкращий сищик та битва з імперією», видавництво «Темпора», 2022;
  • Андрій Кокотюха – неоготичний детектив «Вигнанець і навчена відьма», видавництво «Vivat», 2021;
  • Євдокія Макаренко – роман «Серце жінки», видавець О. О. Євенок, 2020.

Премію імені Миколи Гоголя присуджують щорічно прозаїкам, драматургам та сценаристам, що наслідують традиції творчості Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму та сатири, та утверджують національну самоідентифікацію.

Коментар
07/06/2023 Середа
07.06.2023
06.06.2023