«Настав час, коли священник має слухати людину», – настоятель Жидичинського монастиря

23 Березня 2023, 12:49
Любов Фрадинська та Архімандрит Костянтин 1947
Любов Фрадинська та Архімандрит Костянтин

У Луцьку відбулась зустріч з архімандритом Костянтином (Марченком), намісником Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря, деканом монастирів Волинської єпархії Православної церкви України. Присутні говорили про духовний розвиток вірян у час підготовки до Великодня, особистий шлях священнослужителя до церкви, календарну реформу та зв'язок церкви з вірянами. 

Захід пройшов 22 березня в актовій залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва та організований краєзнавчим відділом книгозбірні. Відвідав подію журналіст Район.Культура

Очільниця краєзнавчого відділу бібліотеки для юнацтва Любов Фрадинська представила присутнім гостя та ознайомила їх з історією та святинями жидичинської обителі. Зокрема, бібліотекарка звернула увагу на новітню відбудову монастиря та роль, яку в ній відіграв отець Костянтин.

Архімандрит розповів про свої духовні пошуки та шлях від життя не надто церковної людини до чернечого постригу. Пастир серед іншого відзначив значну роль церковної літератури у процесі свого монашого становлення. Він наголосив на важливості читання Священного передання, зокрема творів Отців Церкви, під час Великого посту.

Архімандрит Костянтин висловив свою думку щодо поминальних днів. Він зазначив, що для покійника більш важливими є щира молитва та пам'ять про нього, аніж формальне дотримання церковно-народних традицій. У цьому контексті він нагадав, що готуватись до Христового Воскресіння варто, пам'ятаючи по загробне життя і роблячи усе для власного воскресіння після другого пришестя Спасителя.

Також священнослужитель зізнався, що не є палким прихильником календарної реформи, проте й не виступає проти таких змін. Архімандрит відзначив, що не розуміє нагальності проведення такої важливої реформи у час війни.

Завершуючи розмову, отець Костянтин поділився своїм баченням Церкви як перш за все спільноти людей, споріднених православною вірою. Він підкреслив, що вона повинна насамперед займатися духовним розвитком пастви та питанням спасіння душі. Також пастир заявив, що відносини священнослужителів із мирянами мають відповідати духу сучасності.

 «Настав час, коли священник має слухати людину», – констатував архімандрит.

Насамкінець, отець Костянтин заявив, що доступний для спілкування із будь-ким охочим і, як справжній священнослужитель, старатиметься за можливості задовольнити духовні потреби усіх, хто цього прагне.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром