У волинському госпіталі військовослужбовці на реабілітації розмальовують уламки гільз та ракет

Волонтери з Рожища на заняттях з арттерапії разом з військовослужбовцями, які проходять реабілітацію в одному з медичних закладів Волині, розмальовують уламки гільз та ракет.
Про це 22 березня повідомило Суспільне.
Як розповіла волонтерка Вікторія Шварцкоп, в майбутньому планують організувати виставку цих робіт та продати їх на аукціоні, вторговані гроші спрямують на допомогу ЗСУ.
Матеріал для розмальовування військові передають прямо з позицій, присилають поштою волонтери. Розмальовувати це залізяччя і влаштовувати аукціони, аби допомогти війську, розпочали діти. Зараз до процесу долучили бійців.
Вікторія зазначає, що не кожен боєць наважується взяти до рук гільзу чи уламок ракети. Хтось малює на папері, хтось просто слухає музику. Зі слів дівчини, спілкування – найголовніше в цих заняттях.
«Для нас усіх це асоціюється з війною і з таким матеріалом, який приносить смерть. Але якщо так символічно сказати – його перебороти і намалювати на ньому життя – а життя це у нас фарби – то це внутрішня перемога над цим усім», – говорить Вікторія Шварцкоп.
24-річний волинянин Вадим пішов добровольцем захищати країну у перший день повномасштабної війни. Був у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Авдіївці, Бахмуті. Наприкінці серпня отримав поранення. Рятували у лікарні Дніпра, далі були медзаклади Львова, Ужгорода. Зараз — госпіталь у Луцьку. Травмовану ногу медики лікують сім місяців. Після процедур боєць малює.
В тилу, каже чоловік, іноді бракує розуміння від людей навколо. У зоні бойових дій не вистачає домашньої їжі, дружини й очей семимісячного сина. Коли він народився чоловік вже служив та був в окопах разом з побратимами. Вадим говорить, що ні про що не шкодує, а свій малюнок на заняттях з арттерапії робить якомога оптимістичнішим.
«Малюю сім'ю на фоні червоно-чорного прапора. … Художник з мене так собі, м'яко кажучи», – каже боєць.
Нинішнє заняття з арттерапії відвідало шестеро чоловіків. Серед них – 24-річний волинянин Сергій. Він – кухар, що спеціалізувався на італійській кухні, торік у березні став сапером. Пів року у госпіталях Сергій оговтується від другого поранення, яке отримав під Бахмутом.
«Тяжко було. Нас дуже мало вийшло. Відірвало шматок м’яса з правої ноги. Пару разів втратив свідомість. Якось хлопці мене дотягли, вийшли на своїх. Забрали. Теж під обстрілами якось довезли», – говорить військовослужбовець.
Разом з іншими бійцями малює героїв з мультика – міньйонів — та мріє про закінчення війни, про майбутнє, дітей. Каже: наречена хоче пишне весілля.
Загалом упродовж дня консультує до п'яти військовослужбовців, – каже психологиня Волинського госпіталю ветеранів війни Марія Омельчук. Вислухати, не знецінювати, бути поруч, коли потрібно – ось, говорить, основні правила спілкування з військовими.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром