Херсонські музейники впізнали ще одну картину, яку викрали росіяни

18 Березня 2023, 13:54
Картина «Морський пейзаж» невідомого художника 1907 рік. Фото: надав Херсонський художній музей 693
Картина «Морський пейзаж» невідомого художника 1907 рік. Фото: надав Херсонський художній музей

Наукові співробітники Херсонського обласного художнього музею ідентифікували ще одну картину з колекції, яку викрали військові РФ у листопаді минулого року.

Про це Суспільному повідомила завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського обласного художнього музею імені О. Шовкуненка Лариса Жарких.

Це полотно невідомого художника «Морський пейзаж» (Біля берегів Греції) 1907 року.

На фотографії з Центрального музею Тавриди (Сімферополь) видно лише фрагмент картини. Тому процес ідентифікації тривав певний час.

«Припущення були одразу, але на фотографії картина розташована під кутом. І протягом певного часу були сумніви, чи то взагалі вона. Аж поки не почаклували з графічними програмами, деформували видимий шматочок і наклали на фото оригінальної картини — усе збіглося. До того ж і рама – та ж сама, що й на оригіналі», — розповіла наукова співробітниця музею.

До початку реставраційних робіт у музеї картина невідомого художника «Морський пейзаж» експонувалась у концертній залі, де було представлене західноєвропейське мистецтво XVII – початку XX століття. На початку листопада пейзаж разом з понад 10 тисяч експонатів музею був вивезений російськими окупантами. Пейзаж потрапив на фотографії у Сімферопольському музеї. Де нині перебуває твір мистецтва, невідомо.

Коментар
28/03/2023 Вівторок
28.03.2023
27.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром