У Києві вперше у світі відкрилась музична кафедра ЮНЕСКО

09 Березня 2023, 17:19
Відкриття першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО ФОТО, ВІДЕО 1169
Відкриття першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО

У Києві відбулось урочисте відкриття першої у світі музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» в Національній музичній академії України. 

Так, на Майдані Незалежності 9 березня прозвучали гімн України та гімн Європи (фрагмент «Оди до радості» Людвіга ван Бетховена). А також низка відомих українських музичних творів: фрагмент балету «Лілея» українського композитора Костянтина Данькевича за однойменною баладою Тараса Шевченка; «Козачок» із першої опери на лібрето українською мовою «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; українська народна пісня «Ніч яка місячна»; фрагмент увертюри до опери «Тарас Бульба» Миколи Лисенка. Твори виконали музиканти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка. Про це інформує МІнкульт.

«Сьогодні ми святкуємо опір і силу музики, яка може зробити нас ближчими і надихнути на відновлення. Я вдячна за цю ініціативу «Музика, освіта, наука – заради миру» і оркестру «Київ-Класик» за дивовижні відчуття, які вони нам подарували», – зазначила К’яра Децці Бардескі, представниця ЮНЕСКО в Україні.

Дата події вибрана не випадково. 9 березня – день народження Великого Кобзаря, символу української нації, Тараса Шевченка. Крім цього, саме цього дня, рік тому – 9 березня 2022 року відбулася мистецька акція «Вільне небо/Free Sky». Під звуки канонади між повітряними тривогами музиканти симфонічного оркестру «Київ-Класик» під орудою Германа Макаренка зіграли концерт на Майдані Незалежності на підтримку заклику народу та Президента України до світових лідерів щодо закриття неба.

«Сьогодні під час концерту я відчував впевненість і радість від того, що за рік багато що змінилося, хоча, на жаль, не до кінця, і війна ще триває», – сказав Герман Макаренко, артист ЮНЕСКО в ім’я миру, керівник музичної кафедри ЮНЕСКО «Музика, освіта, наука – заради миру» в Національній Музичній Академії України.

Планується, що виступ музикантів на Майдані Незалежності 9 березня стане традицією.

Довідково: завдяки Програмі UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО при вищих навчальних та наукових закладах України діють спеціалізовані кафедри, які сприяють розвитку міжнародної наукової співпраці. Програма допомагає покращити діяльність вищих навчальних закладів й мобілізувати університетський досвід і співпрацювати у рамках Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року.

Програма UNITWIN/Кафедри ЮНЕСКО започаткована у 1992 році та підтримує створення кафедр ЮНЕСКО і мереж UNITWIN у ключових пріоритетних галузях, що стосуються сфер компетенції Організації – освіта, природні та соціальні науки, культура і комунікації. Сьогодні у світі діє 851 кафедра ЮНЕСКО у понад 115 державах-членах.

У вишах та наукових закладах України створено і діють 10 кафедр ЮНЕСКО у галузях філософії людського спілкування, застосування інформаційних та комунікаційних технологій в освіті, превентивної освіти та соціальної політики, екології техногенних регіонів, кріобіології, прав людини і демократії.

Коментар
22/07/2024 Неділя
21.07.2024
20.07.2024
19.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром