У бібліотеці Луцька відзначили переможців художнього читання віршів Лесі Українки

04 Березня 2023, 18:00
Переможці марафону 1421
Переможці марафону

Краєзнавчий відділ Волинської обласної бібліотеки для юнацтва в партнерстві з Освітнім Хабом Волині та Творчою студією Наталії Журавльової ініціював проведення марафону художнього читання #ЛЕСЯ_перепрочитання, для популяризації творчості Лесі Українки.

На урочистій частині вручення дипломів переможцям побувала журналістка Район.Культура.

«Творчість —  це не спорт, бо якщо у спорті грає роль доля секунди, то творчість має право на життя навіть тоді, коли в неї є один шанувальник, і це ти», - ділиться кураторка Освітнього Хабу Волині Наталія Журавльова.

3 березня в приміщенні бібліотеки відбулося нагородження учасників. Дипломами за участь у марафоні художнього читання #ЛЕСЯ_перепрочитання нагороджуються усі учасники, відео яких опубліковано на сторінці Освітнього Хабу Волині. Дипломи, впродовж березня 2023 року, будуть надіслані на вказані в реєстрації електронні адреси.

«Дуже хотілося почути відчуття поезії інших людей, щоб Леся Українка ожила для кожного з нас. Скажу чесно, така ідея до мене прийшла спонтанно. Основна ідея лежить саме у перепрочитанні, відкрити її слова з нової сторони, особливо зараз, коли вона досі виступає амбасадоркою України. Наш марафон показав, що по всьому світу є українці, які її знають та підтримують. Приємно, що учасники дуже творчо підійшли до марафону і обрати переможців було надзвичайно складно, тому що кожне читання було особливим», – розповідає завідувачка «Краєзнавчого відділу» Любов Фрадинська.

У марафоні взяли участь 331 учасник різної вікової категорії, але найбільше – це діти 7-10 років. Наймолодшій з учасниць 4 роки. Долучилися мешканці з 10 країн світу: України (жителі Волинської, Запорізької, Вінницької, Рівненської, Київської, Тернопільської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Львівської, Хмельницької, Полтавської, Житомирської та Донецької областей), Польщі, Туреччини, Литви, Нідерландів, Швеції, Німеччини, Чехії, Естонії, Італії.

Поезія Лесі Українки звучала українською, польською та німецькою мовами.

«Такі творці особистості, як Леся Українка, завжди об’єднують суспільство, і в цьому ми сьогодні переконалися. Ми не очікували таку велику кількість учасників і це говорить про багато речей. По-перше, що свідомі українці розселилися по світу, але не забули свою культуру і мову. По-друге, це показує наскільки Леся Українка популярна. Надіюся, наш марафон потішив душу кожного, особливо тих, хто сумує за рідним домом», - розповіла директорка Волинської обласної бібліотеки для Юнацтва Алла Єфремова.

Загалом 25 учасників отримали дипломи та подарунки.

Особливий подарунок за найбільшу кількість переглядів та вподобайок отримала Дарина Мельничук, учениця Луцького ліцею №4 імені Модеста Левицького.

Освітній Хаб Волині реалізується Міністерством освіти і науки України у межах проєкту  «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, фондом ООН у галузі народонаселення у партнерстві з Офісом віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та БО «Бітрут Академія» за фінансової підтримки Швеції.

 

Коментар
03/06/2023 Субота
03.06.2023
02.06.2023