«Поезія схожа на метелика»: у Луцьку відбулась зустріч із поеткою Євгенією Назарук

У Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбулась зустріч із поеткою та членкинею Національної спілки письменників України Євгенією Назарук.
Вечір з нагоди Дня народження авторки, який пройшов 9 лютого, нагадував зустріч давніх друзів. Зібралися письменники, видавці, журналісти; ті, хто допомагав на початку творчого шляху, хто надихав, підтримував, хто чекав і чекає нових віршів і книжок. Про це журналістам Район.Культура розповіли у книгозбірні.
Журналістка Катерина Зубчук розповідала про перші надруковані в газеті «Волинь» тексти, інші гості згадували спільні поїздки до Києва, зустрічі спілчан та столичних голубів, гурт «Теремчани» виконували пісні на тексти Євгенії Іванівни.
Читайте також: Поетка Анна Луцюк читала у Луцьку вірші з майбутньої збірки
До слова, ці тексти волинська поетеса Ніна Горик порівняла з метеликом: «Ваша поезія схожа на метелика», що сів на квітку. Він такий здається зрозумілий, такий нам близький і разом з тим такий зворушливий і гарний. І ним не можна не милуватися».
Модераторка зустрічі, директорка бібліотеки Наталя Граніч згадувала неодноразово слова письменника Василя Гея про тексти Євгенії Назарук. Він писав передмову до збірки авторки.
Читайте також: Поезія для того, щоб обмінюватися емоціями, – Іздрик у Луцьку
Варто зауважити, що, окрім теплих слів про творчість, не оминули теми війни, вчителювання й виховання.
«Мене Василь Степанович (Гей – ред.) трохи сварив за вірші про Тютюнника, Симоненка. Він казав, що це публіцистика. Але як вчитель української літератури я хотіла показати дітям по-новому того чи іншого письменника, не хрестоматійний їхній образ. Ці люди для мене насамперед правдоборці. Ті, які не вміли і не могли лукавити. Вони несли правду і жили правдою. Вони інакше не могли чинити. Вони прожили мало. Їх фактично знищила радянська система. Я їхнє життя переосмислила по-своєму. І не могла не написати про це вірша», – зізналася авторка.
Директорка видавництва «Надстир’я» Світлана Політило розповіла про створення книжки для дітей «Анна Київська – донька Ярослава Мудрого» Євгенії Назарук.
«Книжка вийшла наприкінці 2020 року. Спочатку була пандемія, потім події російсько-української війни. А про цю книгу хочеться, щоб говорили більше. Ідея була Дмитра Головенка. Він запропонував написати казку про наших князів, яка допоможе дітям вчити нашу історію. Запропонували Євгенії Іванівні. Це складно – описати епоху XI століття, її інтер’єр, одяг, а ще думки маленької Анни. Сьогодні ми говоримо про Францію як одну з найбільш розвинених країн. Тоді ж було не так. Натомість Анна була настільки розвиненою особистістю, вона це представила в іншій країні. І ось це треба було вміло передати. Євгенії Назарук це вдалося. Сподіваюсь, що подібні проекти будуть ще з’являтися», – розповіла видавчиня.
Читайте також: Сотні прихильників, обійми та книги: у Луцьку побував Сергій Жадан
Між розмов було ще багато віршів, а Наталія Граніч висловила побажання, щоб «літературні четверги», які колись організовував Василь Гей, стали традиційними в бібліотеці імені Олени Пчілки.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром